rodzaje zasłon do pokoju dziennego

Jedną z najpopularniejszych metod dekorowania okien salonowych jest zawieszenie odpowiednich zasłon. To one potrafią bardzo skutecznie nadać wyjątkowego charakteru wnętrzu. Stanowią świetną oprawę dla okien, a do tego kontrolują ilość wpadających promieni słonecznych do pomieszczenia. Na co należy zwrócić uwagę podczas ich wybierania?

Lekkie czy ciężkie – które zasłony wybrać do salonu?

Od gramatury materiału, z którego są wykonane zasłony uzależnione jest ich układanie się, ale też to w jakim stopniu są w stanie zaciemnić pomieszczenie. Oczywiste jest to, że grube zasłony są w stanie lepiej uchronić wnętrze przed promieniami słonecznymi, czy ciekawskimi sąsiadami.

Podczas wyboru odpowiednich zasłon do naszego salonu, musimy najpierw ustalić jaki styl w nim panuje oraz jaką wielkość posiada. Jeżeli wymiary pomieszczenia są niewielkie, najlepszym wyborem będzie subtelna tkanina, która nie dość, że rozświetli wnętrze, to jeszcze je optycznie powiększy. Z kolei grube zasłony sprawdzą się w dużym i wysokim salonie. Taki dodatek nada mu elegancji i stylu.

Jakie kolory zasłon wybrać do salonu?

Zasłony to znakomity element dekoracyjny praktycznie każdego pomieszczenia, ale największą rolę ogrywają w salonie. Podczas wybierania ich rodzaju, główny dylemat jaki nas dopada, to jaki kolor zasłon wybrać. Czy są jakie standardowe zasady? Można przyjąć założenie, że jeżeli w salonie panuje styl minimalistyczny w odcieniach beżu, to powinniśmy zdecydować się na długie zasłony, w barwach zbliżonych do całego wnętrza. W ten sposób ocieplimy swój salon. Z kolei w nowoczesnym salonie, powinniśmy zastosować kolorowe zasłony. Będzie to taki ożywiający dodatek, który może stać się centralnym punktem.

Jak prawidłowo powiesić zasłony?

Wybraliśmy swoje wymarzone zasłony i co dalej? Teraz przyszedł czas na ich zawieszenie. Jeżeli po zawieszeniu ich nad oknem, sięgają ziemi jest to niezwykle elegancki dodatek dekoracyjny. Ciekawym pomysłem jest dodaniem około 30 centymetrów długości swoimi zasłonom, dzięki temu będą się układały fantazyjnie na podłodze. No chyba, że często otwieramy i zamykamy okno lub balkon, wtedy bardziej komfortowym rozwiązaniem będą krótsze zasłony.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jakie-zaslony-do-salonu-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here