Jak wybrać wymarzoną lodówkę

Idealna lodówka to marzenie wielu osób. Rozmiar i design dopasowane do kuchennego wystroju to tylko jedne z wielu czynników, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wyboru tego urządzenia. Wielkość powierzchni użytkowej, dostępne funkcje i klasa energooszczędna – to wszystko warto przemyśleć przed zakupem swojej lodówki. Dlaczego? Aby zapewnić sobie maksymalnie komfortowe i bezawaryjne użytkowanie na wiele lat. Co wziąć pod uwagę, wybierając wymarzoną lodówkę?

Wymiary – urządzenie idealnie dopasowane!

Przed wyborem konkretnego modelu lodówki warto wyznaczyć w swojej kuchni konkretne miejsce przeznaczone na to urządzenie. W ten sposób krąg poszukiwań znacznie się zwęzi – określając preferowaną szerokość i głębokość sprzętu można stwierdzić, które modele wchodzą w grę, a które na pewno będą zbyt duże. Warto zwrócić uwagę na urządzenia produkowane przez uznanych na rynku producentów – przykładowo, lodówki Samsung czy Beko występują w wielu bardzo zróżnicowanych rozmiarach. Wielkość urządzenia wiąże się z wielkością faktycznej powierzchni wewnętrznej przeznaczonej do użytku. Zazwyczaj im większa bryła sprzętu, tym więcej miejsca w środku. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się lodówce przed zakupem, ponieważ tańsze firmy mogą proponować lodówki z grubą obudową – w takiej sytuacji duże rozmiary urządzenia nie mają przełożenia na ilość miejsca do przechowywania. Produkowane przez liderów rynkowych (takich jak Samsunglodówki cechują się jednak przemyślaną budową i nowoczesną konstrukcją.

Funkcje – na co warto zwrócić uwagę?

Skoro mowa o powierzchni użytkowej, nawet największa nie zda dobrze egzaminu, jeśli nie będzie odpowiednio zagospodarowana. Większość nowoczesnych lodówek jest wyposażona w specjalne półki dedykowane konkretnym grupom produktów. Warto wiedzieć, że przechowywanie z głową pozwala zapobiegać marnowaniu jedzenia i przyczynić się do oszczędzania pieniędzy. Do systemów przechowywania zaliczyć można różne rodzaje półek. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest półka na butelki, na której można przechowywać wino lub napoje. Taka półka może być na stałe wmontowana w konkretne miejsce wewnątrz lodówki lub przenośna, wówczas można ustawić ją w dowolnej pozycji. Równie ciekawe jest zastosowanie do przechowywania szuflad na konkretne grupy produktów. Lodówki Samsung, Amica i inne znane firmy proponują klientom systemy zapewniające odpowiednie warunki np. dla owoców i warzyw wewnątrz specjalnie wyznaczonej do ich przechowywania szuflady. Oprócz systemów przechowywania warto także zwrócić uwagę na funkcje takie jak dystrybutor wody, alarm niedomkniętych drzwi czy wybór konkretnego programu chłodzenia – ostatnią funkcję posiadają m.in. lodówki Samsung.

Klasa energetyczna – czyli?

Każda lodówka należy do określonej klasy energetycznej, którą oznacza się literą od A do G. Im wyższa klasa energetyczna urządzenia, tym większa jest efektywność jej pracy. Produkowane przez firmy takie jak Beko, Amica czy Samsung lodówki dostępne na rynku przeważnie należą do klasy A, na etykiecie często można jednak dostrzec oznaczenie A+, A++ lub A+++. Ilość plusów wskazuje na stopień zużycia energii elektrycznej – im więcej plusów, tym mniej energii w skali roku zużywać będzie urządzenie, ale, niestety, jego cena będzie też nieco wyższa, dlatego warto zastanowić się, która opcja będzie najlepsza dla domowego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here