Plakaty na ścianę – uniwersalne rozwiązanie w dekoracji pomieszczeń

0
963

Wiele osób przystępujących do dekoracji swojego miejsca zamieszkania poszukuje rozwiązań sprawdzonych oraz tanich. Z całą pewnością, do takich należą plakaty ścienne, które możemy zawiesić w każdym pomieszczeniu. Plakaty występują w rozmaitych wersjach stylistycznych, co pozwala na odnalezienie tego idealnie pasującego do konkretnego pokoju. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika, w którym doradzimy – jakie plakaty wieszać w poszczególnych pomieszczeniach, jakie motywy są obecnie najpopularniejsze oraz z jakich dodatków korzystać.

Plakat dopasowany do Twojego wnętrza! Plakaty – Warszawa

Jest sprawą zgoła oczywistą, że kryterium tematyczne jest najważniejsze podczas wyboru plakatu na ścianę. Jego treść powinna być dopasowana do naszych zainteresowań, a jednocześnie – nie zaburzać stylu danego pomieszczenia. Przeglądając dostępne plakaty, zauważamy setki (a nawet tysiące) różnorodnych dostępnych motywów.

Szczególnie popularne są plakaty filmowe, zwłaszcza te dostępne w specjalnych wersjach graficznych (na przykład te w stylu piktogramowym). Także plakaty prezentujące potencjalne zainteresowania mieszkańców – motory, samochody, zwierzęta, orientalne krajobrazy – nie tracą na popularności. Dzięki specjalnej obróbce graficznej plakaty takie prezentują niezwykłe efekty wizualne, oddziałują realistycznymi i szczegółowymi przedstawianiami oraz przyciągają wzrok.

Plakaty dedykowane do konkretnych pomieszczeń

Wybierając plakat do salonu, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim – plakat taki powinien być duży i jasny. Dzięki temu uzyskamy efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Szczególnie dobrym wyborem są plakaty przedstawiające rozległe krajobrazy, plakaty z mapami (na przykład mapy miast lub mapy historyczne) oraz „plakaty motywacyjne”.

W przedpokoju również najlepiej sprawdzą się plakaty w tonacjach jasnych. Ponieważ przedpokoje są zazwyczaj długimi i wąskimi pomieszczeniami, warto wybierać plakaty o wydłużonym kształcie. Świetnie będą pasować zarówno plakaty prostokątne w pozycji poziomej, jak i te pionowe (na przykład – przedstawiające kultowe postaci filmowe).

Plakat do kuchni może być tematycznie związany z tym pomieszczeniem. Chętnie wybieramy plakaty przedstawiające owoce, warzywa, pyszne potrawy lub inne motywy kulinarne. W łazienkach natomiast warto sięgać po plakaty związane z motywami: wody, natury, czystości lub piękna.

Jak zabezpieczyć plakat przed zniszczeniem?

Plakat wiszący na ścianie jest narażony na różne uszkodzenia. Zagrażają mu zarówno czynniki mechaniczne – uderzenia, rozdarcie, potarganie – jak i czynniki atmosferyczne. Do tych ostatnich należy przede wszystkim nadmierna wilgoć oraz promienie słońca. Na szczęście, są sposoby, by zabezpieczyć się przed tymi zagrożeniami.

Przede wszystkim należy przykryć powierzchnię plakatu szybą lub taflą przezroczystego tworzywa sztucznego. Dzięki temu plakat będzie cieszył nasze oczy, a papier, z którego został wykonany, nie będzie tracił na jakości.

By nadruk na plakacie nie wyblakł zbyt szybko, należy chronić go przed promieniami UV. W tym celu warto powiesić plakat z takiej strony, by promienie słońca nie padały bezpośrednio na jego powierzchnię. Niestety, również sztuczne źródła oświetlenia stanowią dla plakatu zagrożenie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór oświetlenia ledowego, które nie emituje szkodliwych promieni UV, a więc nie doprowadzi do wyblaknięcia barw na naszym plakacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here