Rolnicy polegają na fungicydach jeśli chodzi o ochronę plonów przed chorobami

Fungicydy służą obecnie nie tylko do ochrony upraw przed chorobami. Produkty do zwalczania grzybów zwiększają również wydajność, ilość i jakość upraw.

Przykładowo rzepak spryskany fungicydem wykazuje większą tolerancję na stres, większy rozmiar liści i grubość łodygi oraz lepiej przyswaja azot. Po zastosowaniu fungicyd pozostaje na roślinie tylko przez dwa do trzech tygodni, ale widać poprawę wzrostu, głównie systemu korzeniowego i systemu liściowego. Ta zmiana w rozwoju i wzroście w rzeczywistości prowadzi do powstania bardziej solidnej masy korzeniowej, która może skuteczniej radzić sobie z okresami stresu. Rolnicy zwiększyli w ostatnich latach stosowanie fungicydów do zwalczania wielu chorób związanych z grzybami w uprawach rzędowych, ale korzyści płynące z tych zastosowań mogą znacznie wykraczać poza kontrolę chorób. Zwiększona produkcja enzymu w liściach przekształca azotany, takie jak mocznik i bezwodny amoniak, w formę używaną przez rośliny do produkcji aminokwasów, co zwiększa produkcję białek. Co więcej, rośliny traktowane fungicydami wykazały poprawę wykorzystania azotu i jest to korzystne, ponieważ azot jest podstawowym budulcem roślin.

uprawy

Przeciętnie rośliny po zastosowaniu ochrony za pomocą oprysków z fungicydów rosną wyższe, tworzą więcej strąków i wytwarzają grubsze łodygi w porównaniu z polami nietraktowanymi środkami ochrony roślin.

Na polach, na których stosuje się fungicydy, rośliny tracą również mniej strąków. Stosując fungicydy możemy również zaobserwować wzrost wielkości korzeni w roślinach uprawnych. Nie można zapominać, że znaczna część niektórych roślin znajduje się pod ziemią, więc również niewidoczne części roślin należy odpowiednio chronić przed chorobami oraz szkodnikami. Stosując regulatory wzrostu rzepaku nie tylko chronisz plony przed chorobami, ale także wzmacniasz ich odporność na zagrożenia. Włączenie fungicydów oznacza, że inne fizjologiczne korzyści można przynieść dzięki dobrze zaplanowanym programom ochrony, pomagając uprawom uzyskać dodatkowe reakcje i osiągnąć wyższe plony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here