Agregaty prądotwórcze – do firmy, domu, a także na wyprawę kamperem!

Agregaty prądotwórcze to urządzenia zapewniające dostawy prądu gdy zawiedzie główna sieć energetyczna. Sprawdzają się również w miejscach gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Właśnie z tego powodu cały czas rośnie ich popularność. Sprawdzamy więc jak wybrać dobry model.

Agregaty prądotwórcze – zdefiniuj odbiorniki

Przed zakupem agregatu prądotwórczego należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Rozpocząć trzeba od stworzenia listy odbiorników, które będą miały być podłączone pod generator. Następnie należy zweryfikować, czy są one jedno- czy trójfazowe. Kolejną bardzo ważna kwestią jest ich łączna moc. Warto tutaj zaznaczyć, że nie mówimy tu jedynie o mocy potrzebnej do stałej pracy, ale także tej używanej do rozruchu urządzenia. Kupujący musi mieć świadomość, że może być ona nawet dziesięciokrotnie wyższa od tej używanej przy pracy ciągłej. Właśnie dlatego musi dobrze przeanalizować tabliczki znamionowe odbiorników. Co więcej powinien ustalić, czy podpinane pod generator urządzenia są czułe na skoki napięć. Odpowiedź twierdząca oznacza, że muszą one pobierać prąd z agregatu, który jest wyposażony w systemy takie jak AVR, czyli stabilizator napięcia. Przydatne będą również zabezpieczenia chroniące tak generator jak i odbiorniki przed przeciążeniem. To może nastąpić, czy łączna moc podłączonych odbiorników przewyższy możliwości agregatu. Trzeba tu również zaznaczyć, że wybór generatora o zbyt dużej mocy nie będzie niebezpieczny dla urządzeń, ale znacząco odbije się na portfelu właściciela, któremu przyjdzie płacić za niewykorzystywane kilowaty.

Agregaty prądotwórcze – przenośny, czy stacjonarny?

Agregaty prądotwórcze można podzielić na kilka sposobów. Jednym z nich jest rozdzielenie stacjonarnych od przenośnych. Te pierwsze wykorzystywane są najczęściej w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych, fabrykach, szpitalach, przychodniach, czy też mniejszych firmach. Jak można zauważyć są to miejsca, w których potrzebny jest stały dostęp do sieci energetycznej. Co więcej do zasilenia wszystkich maszyn, urządzeń będących w pomieszczeniu wymaga sporych możliwości agregatu (dużej wartości mocy). Takie urządzenie musi przełączać się automatycznie i działać nawet kilka godzin z rzędu. Takie generatory można zobaczyć na stronie https://agregaty.com.pl/ gdzie znajdują się również agregaty przenośne. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się tak na działce rekreacyjnej, na wycieczce kamperem, czy też w przydomowym warsztacie. Agregaty przenośne w wygodnej formie walizki można zabrać ze sobą prawie wszędzie. Ich jedynymi minusem jest krótki czas pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here