obrusy na stół

Idealnie udekorowana sala to taka, do której wchodząc, odczuwa się zachwyt. I nie chodzi tu o niesamowite efekty czy przepych, ale o to, by było pięknie. Ważne są kolory sali, ozdoby oraz dekoracje stołów. Całość musi wspaniale się prezentować. Aranżacja powinna być spójna, dopracowana i w dobrym stylu.

Jasna i elegancka sala weselna

Choć pomysły na salę weselną mogą być różne, najczęściej wybiera się elegancję i jasną kolorystykę. Odpowiada to randze i klimatowi tej uroczystości. Dominuje kolor biały. Może to być śnieżna lub ciepła biel. Tak zwykle pomalowane są ściany sal weselnych. I takie wybiera się obrusy na stół oraz inne tkaniny dekorujące salę. Do tego koloru dołączają się inne np. delikatny róż albo złoto. Tych dodatkowych nie ma dużo, wyjątkiem są wielobarwne bukiety kwiatów.

Zazwyczaj stawia się na elegancję. I jeśli tak, to nie wprowadza się dodatków w innym stylu. Elegancję tworzą dominująca jasna kolorystyka i umiar w doborze kolorów. Ważny jest piękny jasny obrus na weselnym stole. Jeśli krzesła są skromne, warto by miały pokrowce.

Dekoracja stołu weselnego – obrusy

Tradycyjnie na stół weselny wybiera się biały obrus. Biel to elegancja i wrażenie świeżości. Jest idealnym tłem dla potraw i dekoracji. Takie obrusy wybiera się na ważne uroczystości, a ta jest jedną z najważniejszych. I nieważne, w jakim jest stylu, z reguły to ten kolor się wybiera. Najważniejsze, kiedy wybiera się obrusy na stół, to zwrócić uwagę na wymiar i dopasować je do stołów. Inne kupi się do długiego rzędu stołów, a inne do oddzielnie ustawionych okrągłych stolików. Chętnie wybiera się tkaniny z włókien sztucznych. Wyglądają jak bawełniane lub lniane, a łatwiej się je pierze. Dobry wybór to także obrus plamoodporny.

Co jeszcze na stole weselnym?

Obrus jest już wystarczającą ozdobą i ochroną stołu. Jedynie pod koronkowy trzeba coś podłożyć. Dekoracyjnie prezentuje się tkanina połyskliwa oraz w połyskliwe wzory. Typowe białe, czyli najczęściej wybierane obrusy na stół, można przykryć bieżnikiem. Ten fragment tkaniny znajduje się na środku i pełni funkcję jedynie ozdobną. Może więc być to tkanina delikatna np. organza we wzory. Dodaje koloru i wzmacnia elegancki charakter. Jeśli jest miejsce, na stole mogą znajdować się kwiaty. Gdy go nie ma, znajdują się one w innych miejscach sali. Dla ogólnego wrażenia znaczenie ma zastawa stołowa oraz ułożenie sztućców.

Obrus to ważny element pięknie udekorowanej sali. Najczęściej wybiera się biały. Wystrój stołu można uzupełnić bieżnikiem. Istotne są dodatkowe kolory sali. Od nich zależy jej klimat. Inny jest, jak wybierze się różowe ozdoby. Inny, jeśli są złote albo niebieskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here