Jak zadbać o dekorację na stole?

0
2386

Bieżniki na stołach pojawiają się w wersji codziennej w naszych domach, uzupełniają aranżację w restauracjach i kawiarniach i są niezwykle ważnym dodatkiem w czasie ważnych bankietów – na przykład weselnych. Oczywiście te różne funkcje wymagają odmiennych wzorów, tkanin, wykończeń i wybierając idealną propozycję na daną okazję, warto zadbać o konsekwencję w aranżacji oraz o to, by odpowiadać na oczekiwania klientów. Bieżnik na stół może świetnie wpisywać się w klasyczny styl i stanowić ważny element nowoczesnej dekoracji. Jest rewelacyjnym pomysłem na wesele, święta czy Sylwestra.

Dopasuj obrus i bieżnik na stół

Dekoracja stołu – nawet ta bardzo ascetyczna staje się ważną wizytówką każdej restauracji czy stali. Znacząco wpływa również na to, jak się w danym miejscu czujemy i jakie wyrabiamy sobie zdanie na temat oferty. To pierwsze wrażenie, które potem bardzo ciężko zmienić. Od samego początku warto więc zadbać o to, by bieżnik na stół zdobił, podkreślał charakter i uzupełniał inne elementy nakrycia, a nie był tylko niepasującym dodatkiem. Poświęć więc chwilę, by całość komponowała się doskonale. Sam bieżnik na stół to dość wąski pasek materiału o szerokości 40-45 cm. Pełni funkcję ozdobną i praktyczną – zazwyczaj układa się go przez środek blatu, co zabezpiecza go przed zarysowaniami i wysoką temperaturą. Często pojawia się nie tylko na stołach, ale również ławach i stoliczkach. Może być położony jako samodzielna dekoracja lub jako uzupełnienie obrusu. Na ważnych uroczystościach takich jak wesele mamy do czynienia oczywiście z drugą opcją.

Postaw na minimalizm

Każda aranżacja musi mieć swój dominujący akcent. Jeśli zdecydujesz się na intensywny i wzorzysty bieżnik na stół, to reszta dodatków musi być stonowana. Nie łączy się również bogato zdobionych elementów. Warto również zadbać o to, aby dekoracja stołu była również dopasowana do wystroju sali, dominującej kolorystyki czy też pojawiających się motywów. Warto również pamiętać o tym, że na klasycznym białym obrusie to właśnie bieżnik na stół pozwala zaakcentować i spersonalizować charakter uroczystości. Rewelacyjnie podkreśli również inne dodatki takie jak świeczniki, zastawa, etui na sztućce czy wizytowniki i elementy, jakimi lubimy się otaczać. Należy również pamiętać, że bieżnik na stół jest pewną klasyką, ale jednocześnie daje okazję, by wyjść poza szablon. Nie trzeba tkaniny kłaść wzdłuż blatu, a identyczne materiały, które będą się krzyżować w kształt litery „X” lub znak „+”, z pewnością zrobią wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here