Systemy oświetlenia LED są niezmiennie popularne. Coraz więcej osób aranżujących swoje pomieszczenia mieszkalne decyduje się na montaż systemów ledowych. Wynika to z różnych korzyści oferowanych przez LEDy. Przede wszystkim – mogą emitować światło w bardzo rozbudowanej palecie barw – nie tylko konwencjonalne odcienie jasnego żółtego i białego, ale również intensywne i jaskrawe pozostałe barwy widma świetlnego. Ponadto, użytkowanie LEDów jest ekonomiczne – pobierają mało prądu, co pozwala obniżyć na rachunkach za podświetlenie. Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najchętniej wybierane systemy oświetlenia LED, które możesz wykorzystać w trakcie aranżowania swojego mieszkania i domu.
Oświetlenie LED – olśniewające refleksy w Twoich wnętrzach
LEDy są często wykorzystywane w mieszkaniach. Spektrum potencjalnych zastosowań jest bardzo rozbudowane – znajdziesz zarówno taśmy LED, kinkiety, lampy sufitowe jak i inne, dodatkowe źródła światła. Możesz za ich pomocą rozjaśnić pomieszczenie, uzupełnić dotychczasową aranżację, lub przekształcić je w nowoczesne, futurystyczne gniazdko. LEDy pozwalają również wytworzyć przyjemną, domową atmosferę, którą przenika relaksujące, ciepłe światło.
Wybór oświetlenia LED zależy od Twoich potrzeb oraz możliwości, jakie oferuje pomieszczenie, które będziesz aranżował. Zacznijmy od oświetlenia sufitowego, które stanowi główne źródło światła w danym pomieszczeniu.
Wśród sufitowych systemów LED znajdziesz między lampy sufitowe, dostępne w rozmaitych wersjach. Różnią się konstrukcją, sposobem działania oraz walorami estetycznymi. Polecamy sięgnąć po lampy z przynajmniej dwoma, lub nawet trzema żarówkami, których ustawienie można regulować. Lampy takie są wysoce praktyczne w codzienny użytku. Możesz skierować ich światło w wybrane miejsce – na stół, blat kuchenny, biurko, stolik lub inne wybrane miejsce. W ten sposób ułatwisz sobie wykonywanie codziennych obowiązków, a użytkowanie pomieszczeń będzie bardziej komfortowe.
Alternatywą wobec lamp sufitowych mogą być plafony LED. Ich zaletą jest możliwość emitowania jasnego, rozproszonego światła, przy niewielkim poborze mocy. Plafony LED warto montować w centralnym punkcie sufitu lub bezpośrednio nad kluczowymi punktami pomieszczenia – na przykład nad stołem jadalnianym. Chętnie wybierane są plafony z obudową okrągłą wykonane jasnych odcieniach, jak i bardziej nowatorskie plafony w obudowie metalowej, o rozbudowanych geometrycznych kształtach.
Dodatkowe źródło światła LED
Osoby zainteresowane systemami LED chętnie sięgają także po kinkiety ledowe. Po zamontowaniu na ścianie kinkiety uzupełniają działanie oświetlenia sufitowego. Emitując dodatkowe porcje światła, rozjaśnia pomieszczenie oraz dodadzą mu tajemniczej aury. Kinkiety ledowe są dostępne w różnych wersjach, dopasowanych do nowoczesnych i tradycyjnych stylów aranżacyjnych. Znajdziesz kinkiety miedziane, wykończone w wysoce ozdobnym stylu, jak i nowoczesne urządzenia o oryginalnych kształtach i dodatkowych funkcjach.
Ostatnim produktem, o którym pragniemy wspomnieć, są taśmy LED. Zbudowane są z wiązki diod, emitujących różnobarwne światło. Taśmy LED można łączyć ze sobą oraz rozcinać na mniejsze elementy. W celu ich zamontowania korzysta się dodatkowych profili montażowych, przeznaczonych do podwieszania na ścianach oraz meblach. Pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał estetyczny tego systemu oświetleniowego.