Profesjonalne aranżacje łazienki z marmurem

Łazienka marmur – czy to zestawienie ma rację bytu? Jak najbardziej tak! Marmur jest często wykorzystywany przy aranżacji łazienek. Dodaje im splendoru, tworzy aurę luksusu, a przy tym jest elegancki i ponadczasowy. Nie ma drugiego kamienia dekoracyjnego, który – jak marmur – nigdy nie wyszedł z mody.

Z czym do łazienki marmur? Spróbujmy to odkryć!

W ostatnich latach w łazienkach rządziła tradycyjna glazura. Zwykle pokrywała całe ściany, jedynie na podłodze ustępując miejsca gresowi. Dziś wiemy już, że glazura nie jest tym najlepszym rozwiązaniem, a do łazienek na nowo trafił kamień dekoracyjny. Wygrał dużą powierzchnią, naturalnym wyglądem i niebanalnymi walorami dekoracyjnymi. Łazienka marmur to hasło, które otwiera całkiem nowe możliwości w dziedzinie aranżacji tego niewielkiego, ale jakże ważnego pomieszczenia. Już nie musi być nieskazitelnie białe. Coraz częściej widuje się łazienki wyłożone ciemnym kamieniem. W takim przypadku bardzo ważne jest oświetlenie wnętrza i dobór armatury oraz dodatków (Zobacz: https://maxfliz.pl/sklep/wyposazenie-lazienek,814).

Dlaczego marmur jest królem łazienki?

Luksus na wyciągnięcie ręki – z tym zazwyczaj kojarzony jest marmur. I całkiem słusznie. To kamień godny królewskich komnat i zwykle tam właśnie widywany. Mimo iż na rynku dostępnych jest wiele kamieni dekoracyjnych, to właśnie marmur niepodzielnie dzierży palmę pierwszeństwa. Dlaczego? Bo jest ponadczasowo piękny i urzekająco zniewalający. Czarny lub biały żyłkowany marmur do łazienki nada pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu. Przy tym pomieszczenie będzie bardzo łatwe do posprzątania, co też nie jest bez znaczenia. Inspiracje łazienek z marmurem można obejrzeć na wystawach branżowych i w internecie.

Od stóp do głów: jak oszałamiać marmurem w łazience

Marmurowa łazienka będzie wyglądała elegancko, jeśli zadbamy o wybór odpowiedniego kamienia już na etapie projektowania. Biały marmur jak najbardziej można łączyć z czarnym lub różowym. Warto pamiętać, że marmur w łazience ma prawo mieć więcej niż jeden kolor. To nawet wskazane, by wnętrze nie wydawało się zbyt jednolite i nudne. Zwykle biel łączy się z czernią, układając biały marmur na ścianach, czarny na podłodze i ewentualnie na blacie.

Są jednak inne pomysły, na przykład na naprzemienne układanie płyt marmurowych. W wąskich łazienkach warto położyć czarny marmur na dłuższych ścianach i biały na krótszych, by optycznie wyrównać proporcje.

Marmur jest pięknym, ale stosunkowo delikatnym kamieniem, który źle znosi kontakt z wodą. Dlatego warto zastanowić się, czy nie lepiej wykorzystać płytki gresowe imitujące marmur. Są nie do odróżnienia, a wygrywają zarówno ceną, jak i trwałością.

Źródło: maxfliz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here