akwarium

Zapaleni akwaryści potrafią poświęcić naprawdę sporo czasu na zaprojektowanie i przygotowanie aranżacji wewnątrz akwarium. Niektóre zbiorniki można śmiało uznać za dzieła sztuki, które z powodzeniem mogą być główną dekoracją w pomieszczeniu. Szukasz inspiracji do własnego zbiornika? Sprawdź kilka wyjątkowych pomysłów na akwarium w niepowtarzalnym stylu.

Postaw na naturę

Jednym z najgorętszych trendów ostatnich lat są akwaria naturalne, które można jednak interpretować na wiele sposobów. Bardzo efektownie może prezentować się aranżacja, w której podjęto się stworzenia krajobrazu inspirowanego naturą. Może to być np. górska dolina, egzotyczna rafa koralowa czy też leśna łąka. Sporą popularnością cieszą się również podwodne ogrody, które z pewnością przypadną do gustu osobom interesującym się roślinnością.

Niemałym hitem jest ponadto akwarium biotopowe, w którym głównym celem jest odtworzenie naturalnych, w jakich żyją ryby. Taka aranżacja wymaga jednak dość specjalistycznej wiedzy i raczej skupienia się na jednym gatunku ryb. W przypadku naturalnych zbiorników należy wziąć pod uwagę, że opieka nad takim akwarium może być dość czasochłonna. Z pewnością da jednak mnóstwo przyjemności prawdziwym pasjonatom.

Stwórz własną historię

Świat dekoracji do akwarium jest naprawdę różnorodny i pełen niespodzianek. Oprócz naturalnych elementów można również znaleźć wiele sztucznych ozdób, które pozwalają stworzyć niepowtarzalne aranżacje z własnych marzeń. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza baśniowe klimaty z zamkami, wieżami i ruinami, w których mogą schować się mieszkające w zbiorniku ryby. Czasami można nawet natrafić na repliki znanych zabytków.

Wśród akwarystów nie brakuje również fanów kompozycji z podwodnymi statkami. Zatopiony wrak na dnie zbiornika jest jednym z najpopularniejszych motywów w dziale z dekoracjami. W ofercie internetowego sklepu Aquael można znaleźć ponadto wulkany, które także mogą dać bardzo oryginalny efekt. W stworzeniu zachwycających aranżacji mogą również pomóc sztuczne rośliny w nietypowych kolorach i kształtach.

Nie bój się minimalizmu

Zbiorniki urządzone w minimalistycznym stylu powoli podbijają świat akwarystyki. Z pewnością przypadną do gustu nie tylko fanom aranżacji z umiarem, ale także osobom ceniących nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. I wbrew pozorom skromny wystrój nie musi oznaczać niezbyt efektownej kuli, której jedyną ozdobą jest złota rybka lub piękny bojownik. Współczesne oblicze akwarystyki może miło zaskoczyć.

Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza nanoakwarystyka, czyli tworzenie dość kunsztownych, choć jednocześnie minimalistycznych aranżacji w małych zbiornikach. Zamiast przygotowywania całego krajobrazu, można zdecydować się na jego wycinek np. fragment urwiska. Niebanalnym pomysłem mogą być również bardzo nowoczesne akwaria, w których jedynymi dekoracjami są rośliny unoszące się na wodzie dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here