wynajem

Wynajem to wspaniała opcja dla tych, którzy wybrali się na studia lub do pracy do obcego miasta. Jest to również świetny sposób na usamodzielnienie się i wyprowadzkę od rodziców. Na zdolność kredytową należy przecież zapracować, a nie każdego jest stać na spłacanie kredytu przez następne kilkanaście lat. Wynajem jest nieco mniej wymagający, ale czy jednak jest tańszy? Ile kosztuje wynajęcie mieszkania, a ile kawalerki? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/ile-kosztuje-wynajem/

Ile kosztuje najęcie kawalerki?

Jak możemy się domyślić najdrożej wynoszący nas najem będzie dotyczył mieszkań czy kawalerek w stolicy. Średn miesięczny czynsz za kawalerkę to około 2000 zł. Cena oczywiście może być niższa bądź wyższa. Co wpływa na obniżenie ceny? Szczególnie lokalizacja kawalerki, ale również standardy w jakich jest wykonana. Najdroższe jednak kawalerki w Warszawie, znajdujące się w najbardziej dogodnych lokalizacjach oraz w bardzo wysokich standardach to koszt, powyżej 5000 zł miesięcznie. Wiem już jak prezentuje się stolica. Co natomiast z innymi miastami? Jakie są ceny kawalerek w innych miastach?  Znacznie mniej zapłacimy np w: 

Poznaniu (1300 zł/mies.),

Lublinie, Rzeszowie i Katowicach (1200 zł), 

oraz w Łodzi i Olsztynie (1100-1150 zł/mies.).

Ile kosztuje najem mieszkania 2-pokojowego?

Zainteresowani mieszkaniem 2-pokojowym muszą się liczyć z wydatkiem przeciętnie o 40% wyższym niż jest to w przypadku kawalerki. W Warszawie średni miesięczny czynsz za tę przyjemność to koszt około 2800 zł. 2200 zł, czyli o 600 zł mniej zapłacimy za mieszkanie w Krakowie oraz w Gdańsku. Najtańszą opcją okazuje się  Olsztyn, za mieszkanie 2 pokojowe w stolicy Mazur zapłacimy o połowie mniej niż w stolicy, czyli 1400 zł za miesiąc.

Zobacz też: http://www.cupit.pl/aplikacje-ktore-musisz-miec-na-telefonie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here