brąz

Kolory natury stały się modne już kilka sezonów temu. Dla wielu z nas są wciąż głównym nurtem aranżacyjnym, ponieważ pięknie ocieplają pomieszczenia, kojarzą się z przyrodą, ekologią i naturalnym spokojnym życiem. Trendy slow life doskonale pasują właśnie do takich barw. Zobaczmy zatem, jak prezentują się w nich brąz i karmel.

Brąz, który współgra z drewnem

Kolor brązowy jest przez nas kojarzony przede wszystkim z drewnem, choć tak naprawdę w naturze występuje bardzo często. Tę barwę mają zwierzęce futerka, możemy ją zobaczyć w różnych odcieniach w glebie i naturalnym kamieniu. Przywodzi na myśl także cudowne smaki, takie jak kakao i kawa.

W naszym domowym otoczeniu zazwyczaj także nie brakuje brązów. Kolor ten jest ciepły, przyjemny dla oka i zapewniający poczucie bezpieczeństwa. Jest barwą stosunkowo ciemną i stonowaną, która wpływa na nas kojąco. Z tego powodu doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których zależy nam na ogromnej przytulności, takich jak sypialnie i salony. Co więcej, brąz idealnie harmonizuje z wieloma barwami, między innymi z całą gamą “kolorów ziemi”: ochrą, pomarańczowym, żółtym, karmelowym, beżowym, kremowym czy zieleniami. Dzięki temu z łatwością możemy umieścić brązowe dodatki niemal w każdym pokoju.

Karmel, kolor pełen słonecznego ciepła

Drugim z cenionych kolorów jest karmelowy. Łączy w sobie ciepło i przytulność brązów z radością i energią słońca. To kolor słodyczy, który kochają wszystkie dzieci, a także – przynajmniej w niektórych odcieniach – barwa kawy z mlekiem, po którą tak chętnie sięgają dorośli.

Karmelowe dodatki, podobnie jak brązowe, pasują do wszystkich barw natury. Idealnie współgrają z zieleniami i gwarantują ich ocieplenie, dzięki czemu są chętnie wybierane do takich pokojów jak salon i sypialnia, w których dominująca zieleń sprawiałaby chłodne wrażenie. Słoneczna barwa karmelu doskonale sprawdza się też w pokojach, w których brakuje naturalnego blasku słońca.

Brązowe i karmelowe rolety

Rolety okienne w kolorze brązowym i karmelowym mogą być unikatowym, ciekawym i zachwycającym dodatkiem do każdego pomieszczenia, w którym pragniemy uzyskać cieplejszy i bardziej przytulny wygląd. Brązowe tony będą szczególnie dobrze pasować do pokojów, w których zacienienie powinno być stosunkowo duże, ponieważ lepiej chronią przed światłem. Karmelowe rolety doradzamy z kolei wykorzystywać w pokojach, w których chcemy zachować jasność nawet wówczas, gdy osłaniamy się przed zbyt intensywnymi promieniami.

Rolety mini dzień i noc

Ciekawą alternatywą dla klasycznych rolet w pełni kryjących są rolety dzień i noc typu mini, które można znaleźć pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/brazowe-rolety-dzien-noc. Odznaczają się naprzemiennym ułożeniem pasków tkaniny, które mocniej i delikatnie przesłaniają okno. Dzięki temu można z łatwością regulować dopływ światła do pokoju. Takie ułożenie pasków zapewnia również dodatkową ozdobę okna.

Na rolety typu mini powinny zwrócić uwagę w szczególności te osoby, które chciałyby uniknąć montażu inwazyjnego. Dzięki bezinwazyjnym możliwościom instalacji rolet i za sprawą braku kasety są bardzo wygodne, łatwe do użycia i prezentują się lekko na oknie. To świetny wybór do każdego pokoju!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here