Czy czarny to kolor sprzyjający udanym aranżacjom wnętrz?

0
819

Czasy, w których każde mieszkanie dysponowało niemal identycznym kompletem mebli i wyposażenia odeszły w niepamięć. Dziś liczy się indywidualizm, a cechy funkcjonalne muszą być efektownie uzupełnione walorami dekoracyjnymi. Coraz odważniej sięgamy po rozwiązania do niedawna kontrowersyjne, czego koronnym przykładem jest rosnąca popularność wykorzystania koloru czarnego.

Czerń niejedno ma imię

Pierwszym skojarzeniem, które nam towarzyszy, kiedy myślimy o kolorze czarnym, jest mrok i idąca wraz z nim ponura atmosfera. Czy jednak tak jest naprawdę? Barwa czarna rzeczywiście stanowi mocny, dominujący akcent w aranżacjach wnętrz, jednak odpowiednio użyta pozwoli na stworzenie wyjątkowej atmosfery, przesyconej wrażeniami elegancji i luksusu. Nie bez znaczenia jest też fakt doskonałego komponowania się czerni z innymi kolorami. Czarny może stanowić doskonałe tło dla bieli i szarości, podkreśli też żywe barwy, takie jak intensywna żółć, pomarańcz czy czerwień. Jak zatem najlepiej wykorzystać potencjał oferowany przez ten coraz popularniejszy, choć wciąż jeszcze nieczęsto spotykany w projektach wnętrz kolor?

Bezpiecznym rozwiązaniem będzie użycie barwy czarnej w formie wspomnianego już tła lub dodatku podkreślającego szczegóły architektoniczne i detale wyposażenia. Pomalowanie w tym kolorze jednej ze ścian w sypialni z pewnością pomoże stworzyć kameralną i intymną atmosferę. Czarna ściana w salonie i towarzyszące jej srebrne dodatki w postaci lamp, świeczników, czy też luster to doskonały punkt wyjścia dla miłośników stylu glamour. Warto też zauważyć, że odbiór czerni znacząco się różni nie tylko w zależności od wykorzystanego odcienia, ale też sposobu wykończenia — głęboki mat emanował będzie ponadczasową elegancją, podczas gdy powierzchnie błyszczące kusić będą atmosferą blichtru i przepychu.

Czarne detale dekoracyjne

Dobrą propozycją dla osób nieco mniej odważnych będzie inwestycja w czarne dodatki. Opisana już uniwersalność koloru sprawia, że sprawdzą się one zarówno we wnętrzach na wskroś nowoczesnych, jak i w tych, których właściciele preferują rozwiązania klasyczne. Czarny wazon, ramy obrazów lub ramki zdjęć, pozornie niedbale rzucona czarna poduszka to propozycje, które nie zaburzają harmonii wnętrza, wprowadzają za to intrygujące i świeże nuty stylistyczne. Jeszcze ciekawszym i wyjątkowo prostym w realizacji pomysłem jest sięgnięcie po czarne uchwyty meblowe. Zmiana tradycyjnych gałek na ciekawe wzorniczo modele uchwytów potrafi całkowicie odmienić wygląd mebli! O tym, jak szeroka jest oferta tych interesujących akcesoriów przekonamy się przeglądając ofertę dostępną na stronie skandynawskieuchwyty.pl.

Znajdziemy tu bogaty zestaw propozycji, dla których wspólnym mianownikiem jest solidność wykonania, wykorzystanie najlepszych materiałów i niebanalne wzornictwo, które pełnymi garściami czerpie zarówno z kanonów sztuki projektowania, jak i z najnowszych trendów stylistycznych. W tym jakże popularnym sklepie internetowym czarne uchwyty doczekały się specjalnego działu, w którym znajdziemy modele zdolne zaspokoić potrzeby nawet największych estetów. Małe dzieła sztuki użytkowej w spektakularny sposób udowadniają, jak piękna może być czerń we wnętrzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here