Loftowy salon

Styl loftowy już na dobre zagościł w naszych domach. Jego najważniejsza cecha to połączenie industrialnych, nowoczesnych przestrzeni z minimalistycznym i funkcjonalnym wyposażeniem. Odchodzi się w nim od dodatków i bibelotów na rzecz wyjątkowo prostych linii i praktycznych rozwiązań. Salon w tym stylu cechuje się kilkoma “złotymi zasadami”, a przede wszystkim wyjątkowymi meblami.

Skąd w ogóle przybył do nas loft?

Styl loftowy narodził się w latach 50-tych na Manhattanie. Przestrzenie fabryczne zaczęto zamieniać tam na pracownie artystyczne, nadając im drugie życie, a jednocześnie tworząc niepowtarzalny styl, w którym dominowała prostota i ogromne przestrzenie. Nieodłącznym elementem jego wyglądu stały się wkrótce ceglane mury, beton, przestronne okna i elementy niezbędne w dawnej, przemysłowej pracy, takie jak kolumny czy nawet widoczne rury.

Z czasem artystyczny charakter loftowych przestrzeni nabrał znaczenia także w wystroju wnętrz mieszkalnych. Wraz ze stylem industrialnym i nowoczesnym minimalizmem rozgościł się na dobre w domach, w których właściciele chcą przede wszystkim cieszyć się swobodą i niezwykle eleganckim wystrojem.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę w wystroju loftowym?

Styl loftowy to przede wszystkim naturalizm wystroju. Odsłonięte ściany, ceglane mury i beton doskonale komponują się w nim z widocznymi, poprowadzonymi na zewnątrz rurami. W wyposażeniu warto również sięgać po naturalne materiały, takie jak metal, drewno i szkło, które doskonale zastąpią wszystkie tworzywa sztuczne.

Loftowe wnętrze to także przyciemniona kolorystyka, przeplatana beżami, szarościami czy uniwersalną bielą. Nie należy obawiać się w tym stylu klasycznych barw naturalnego drewna czy czarnych elementów, w szczególności ram mebli, które dodadzą mu wyrazistości.

Loftowy salon: co może się w nim znaleźć?

Meble loftowe do salonu to przede wszystkim wyposażenie proste, o jak najbardziej gładkich blatach i frontach. W podstawowym skład wyposażenia powinna wejść konsola pod telewizor, regał lub komoda, a także stolik do kawy. Przy odpowiednim zaplanowaniu przestrzeni meble te są w pełni wystarczające do wyposażenia całego wnętrza, zwłaszcza, jeśli nie zamierzamy ozdabiać go nadmiarem pamiątek i bibelotów.

Przykładem konsoli pod telewizor, która doskonale wpisuje się w ten styl, jest szafka RTV Oppland, która łączy w sobie metalowy stelaż o jasnym lub ciemnym wykończeniu oraz drewniany front i blat. Dzięki temu jest minimalistyczna i funkcjonalna – pozwala na schowanie podręcznych przedmiotów, a jednocześnie nie zdominuje całego salonu. umieszczona na niej elektronika, taka jak choćby konsola do grania, również idealnie wpisze się w nowoczesną przestrzeń.

W funkcjonalnym salonie nie może zabraknąć także stolika do kawy, który jednocześnie będzie schowkiem na kilka drobiazgów. Namos to stolik kawowy, który doskonale spełnia te założenia. Jest niewielkim, prostym meblem o gładkiej budowie, wspartym na metalowym stelażu. Otwierane szuflady pod blatem dodają mu funkcjonalności i jednocześnie pozwolą na zminimalizowanie ilości rzeczy, które znajdą się na stoliku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here