Czym charakteryzują się kołdry puchowe i komu są polecane

Kołdra to jeden z kluczowych elementów wyposażenia łóżka. Jej wybór nie powinien być przypadkowy. Wpływa na komfort snu, ale także jakość wypoczynku. Na rynku, dostępnych jest wiele produktów, jednak coraz chętniej wybierane są te naturalne, takie jak kołdry puchowe. Czym wyróżniają się te wyroby i komu są polecane?

Kołdry z puchu- dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Kołdry z puchu gęsiego znakomicie sprawdzają się nie tylko mroźną zimą, ale także podczas upalnego lata. Wyroby produkowane z wysokiej jakości puchu zaskakują swoją lekkością. Są ciepłe, puszyste i przyjemne otulają ciało. Kołdry z wypełnieniem puchowym to znakomita izolacja termiczna oraz termoaktywna. Wyroby te chronią przed przegrzaniem organizmu, ponadto oddychają i zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Dzięki nim nasz sen jest nieprzerwany i daje nam odpowiednią regenerację. Kołdry puchowe często uznawane są za wyroby ekskluzywne. Nie sposób pominąć ich znakomitego wyglądu. Na długo zachowują swój pierwotny, estetyczny kształt. Wyroby te są gęsto przeszywane, tworzą komory, które zapobiegają przesuwaniu się wypełnienia. Przez wiele lat krążył mit, jakoby produkty te były odradzane alergikom, gdyż mogły doprowadzać do uczuleń. Nie jest to prawdą! Wyroby te są antyalergiczne, a więc całkowicie bezpieczne także dla osób ze skłonnością do reakcji alergicznych.

Ile powinna ważyć wysokiej jakości kołdra puchowa?

Wybierając kołdrę tego typu, należy zwrócić uwagę na procentową zawartość puchu. To właśnie ta wartość świadczy o jakości danego wyrobu. Im jest ona większa, tym lepiej. Kołdry z puchu gęsiego o wysokim poziomie wypełnienia wyróżniają się lekkością i znakomitymi parametrami izolacyjnymi. Wysokiej jakości wyrób powinien zawierać co najmniej 80 procent puchu. Maksymalny ciężar wsadu nie może przekraczać 3 kg. Parametr ten wpływa w znacznym stopniu na wygodę użytkowania kołdry.

W jakich rozmiarach dostępne są kołdry puchowe? Komu są polecane?

Kołdry puchowe pojawiają się w wielu rozmiarach, a więc bez trudu znajdziemy model odpowiedni dla dziecka, jak i małżeństwa. Aby dobrze spełniła swoją funkcję, należy ją dobrać do wieku użytkownika oraz wielkości łóżka. W sprzedaży znajdziemy wyroby w takich rozmiarach jak np.:

  • 100×135,
  • 140×200,
  • 160×200,
  • 180×200,
  • 200×200,
  • 220×200.

Kołdry z puchu to znakomita opcja dla dzieci i nastolatków, dorosłych czy seniorów. Wyroby te przypadną do gustu osobom, które preferują delikatną i miękką pościel, jak i ekologiczne rozwiązania.

Naturalne produkty do spania w dalszym ciągu nie wychodzą z mody. Stanowią dobrą alternatywę dla wyrobów syntetycznych. Kołdry z tego typu wypełnieniem to wyroby o unikalnych właściwościach, które sprawczą się praktycznie w każdej sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here