dieta kopenhaska
fot. pixabay.com

Dieta kopenhaska to dietetyczna żywność, która obejmuje stosowanie z góry określonego menu przez maksymalnie 13 dni. Sprawdź menu diety kopenhaskiej i spróbuj czy ci smakuje, a do tego ciesz się efektami z jej stosowania!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-kopenhaska-zasady-efekty-oraz-opinie/

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska to specjalne 13-dniowe menu, którego należy ściśle przestrzegać. Dieta kopenhaska całkowicie wyklucza spożywanie wszelkiego rodzaju alkoholu, słodyczy i produktów zbożowych. Spożywa się trzy posiłki dziennie, ze śniadaniem między 8:00 a 9:00, obiadem między 12:00 a 14:00 i kolacją do 18:00. Dopuszczalne są odstępstwa od tej informacji tylko o 30 minut.

W razie potrzeby możesz zmienić menu na lunch i kolację, ale tylko w ciągu jednego dnia. Każde inne odstępstwo od diety – podjadanie między posiłkami, dodawanie dań do jadłospisu – jest zabronione i wymaga wznowienia diety. Nie można tego jednak zrobić wcześniej niż po 3 miesiącach.

Podczas diety kopenhaskiej należy codziennie wypijać co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Po zakończeniu diety kopenhaskiej dobrze jest przejść na dietę niskokaloryczną (np. Dietę 1000 kalorii), aby uniknąć ewentualnego efektu jo-jo.

Wady i zalety

Niewątpliwą zaletą diety kopenhaskiej jest to, że szybko traci na wadze i przynosi oczywiste rezultaty wkrótce po zabiegu. Dieta wpływa również na naszą psychologię – po zakończeniu diety okazuje się, że pomimo zmniejszenia spożycia kalorii można jeszcze przeżyć, co daje motywację do rozsądnej diety.

Jednak dieta kopenhaska ma jedną wadę – ryzyko efektu jo-jo jest wysokie. Ponadto jego zawartość składników odżywczych i witamin jest bardzo niska, co może powodować zaburzenia metaboliczne i utratę masy mięśniowej zamiast tłuszczu.

Dieta kopenhaska jest niskokaloryczna i nie dostarcza wystarczającej ilości składników, więc nie może być stosowana przez wszystkich. Głównymi przeciwwskazaniami są następujące choroby cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, miażdżyca tętnic, choroba nerek, choroba żołądka, osteoporoza. Dlatego dieta przeznaczona jest głównie dla osób zdrowych, oprócz nadwagi.

Przeczytaj też: http://www.zaciszek.pl/buraki-czerwone-to-samo-zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here