Meble Drewniane - 3 kryteria wyboru

Jakie skojarzenia budzą w Tobie drewniane meble? Odpowiedź wcale nie jest łatwa, drewno bowiem to wybór na tyle uniwersalny, że doskonale współgra zarówno z wnętrzami w stylu skandynawskim, rustykalnym, jak i nowoczesnym. O czym powinniśmy pamiętać, rozważając zakup?

1. Meble drewniane – podstawowe zalety

2. Meble sosnowe

3. Meble dębowe

Meble drewniane mają swoich fanów, uważających, że nie ma lepszego rozwiązania. Istnieje jednak grupa osób nieprzekonanych, poszukujących odpowiedzi na kilka pytań.

Meble drewniane – podstawowe zalety

Największą ich zaletą jest wyjątkowa trwałość. Służą swoim właścicielom przez kilkadziesiąt lat, zachowując formę i funkcjonalność. Meble drewniane korzystnie wpływają na zdrowie. Ze względu na właściwości higroskopijne oddają wilgoć z otoczenia, zachowują więc ładny wygląd i wysoką jakość bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu. Drewno ma także właściwości antystatyczne, co sprawia, że biurka i kredensy nie przyciągają kurzu. Poleca się je w szczególności alergikom, zaleta ta będzie jednak istotna nie tylko dla nich.

Ważne są także względy estetyczne. Wyposażenie w wariancie Natural Style zawsze prezentuje się lepiej niż szafy i regały wykonane z płyty. Meble drewniane nie matowieją i nie odpryskują, a odpowiednio pielęgnowane z czasem zyskują tylko dodatkowy urok.

Meble sosnowe

Drewno sosnowe jest wytrzymałe, sprężyste i łatwe w obróbce, nic więc dziwnego, że to wyjątkowo wdzięczny materiał w przemyśle meblarskim. Gotowe produkty występują zarówno w wariancie ukazującym naturalny rysunek słojów drewna, lekko tylko polakierowane, jak i pomalowane na różne kolory. Stwarza to szerokie możliwości aranżacyjne. Podobnie jak inne produkty z drewna, meble sosnowe mają właściwości antystatyczne. Ich atutem jest stosunkowo niska cena, co sprawia, że obecnie są najpopularniejsze na rynku.

Meble dębowe

Inaczej jest w przypadku mebli dębowych. To jedne z najdroższych na rynku. Wykonane są z bardzo twardego i trwałego surowca, a odpowiednio pielęgnowane służyć będą całym pokoleniom. Można je wielokrotnie odnawiać, przemalowywać. Są odporne na uszkodzenia. Dębowe szafy i łózka prezentują się nadzwyczaj efektownie. To propozycja dla miłośników klasyki i rustykalnego klimatu.

Drewno pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od charakteru aranżacji. Lekkie meble sosnowe współgrają z tekstyliami, szkłem, a nawet metalem, zaś ciężki meble dębowe odnajdą się w pomieszczeniach rustykalnych, dworkowych i glamour. To także świetna baza do metamorfoz. Wystarczy zmienić dodatki, by stworzyć nowy klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here