Funkcjonalne i estetyczne lampy podłogowe do wyposażenia wnętrz

0
1728

Piękne i nowoczesne wnętrze pokoju jest niemożliwe bez wysokiej jakości oświetlenia, które pozwala na przenikanie światła we wszystkie zakamarki wprowadzając radosny nastrój. W przeciwnym razie przestrzeń zamienia się w ciemne pomieszczenie wypełnione półcieniem, który nie kojarzy się zbyt przyjemnie.

Jak wybrać najbardziej optymalne oświetlenie do mieszkania?

Lampy podłogowe we wnętrzu pokoju są nie tylko kolejnym źródłem światła, ale także odzwierciedlają styl pomieszczenia, podkreślając jego charakter. Liczba lamp zależy od jasności wnętrza pomieszczenia. Klasyczna wersja, z jednym źródłem światła jest prosta lub ma zagięty kształt i posiada klosz lub abażur. Na rynku dostępne są również lampy podwójnie o tym samym lub innym rozmiarze, co umożliwia regulację jasności światła. Można pokusić się o trzy lub więcej źródeł mocy w jednej lampie podłogowej, w takim przypadku są one skupione na tym samym poziomie pod kloszem lub w kształcie kandelabru albo są rozproszone na różnych wysokościach.

Modele wielofunkcyjne

Różnorodność typów konstrukcji pozwala zainstalować lampę podłogową w różnych częściach domu:

  • Lampa podłogowa nocna – posiada solidną konstrukcję, w dolnej części, w której znajduje się słupek. Wygodne jest jej używanie, jako stolik nocny lub w pobliżu sofy w salonie.

  • Lampa ze stolikiem – odpowiednia w miejscu do czytania, gdzie wygodnie jest przechowywać książki.

  • Lampa w kształcie wędki ma kształt łuku z kloszem na końcu. Minimalistyczna i elegancka lampa podłogowa odpowiednia jest do nowoczesnego pokoju. Typ obrotowy, którego mechanizm pozwala dostosować kierunek światła, jest praktycznym rozwiązaniem. W jednym lub kilku miejscach noga może być wygięta i zamocowana na właściwym poziomie.

  • Dekoracyjna lampa podłogowa może być pełnoprawnym elementem wystroju, rama może przybierać najróżniejsze formy, na przykład w postaci zakrzywionego pnia z płatkami, sylwetki osoby lub zwierzęcia.

  • Lampa z półką – dobrze prezentuje się w strefie rekreacyjnej, przedpokoju i sypialni. Półka służy do przechowywania użytecznych drobiazgów lub przedmiotów dekoracyjnych.

Kształt nóg podkreśli styl pomieszczenia i bezproblemowo uzupełni wnętrze. Prosty statyw na jednej metalicznej nodze i lampa o odpowiedniej formie odpowiadają nowoczesnemu stylowi. Noga wykonana z drewna z pięknym lekkim odcieniem nadaje się do klasycznego wnętrza. Natomiast podstawa składająca się z trzech prostych nóg ze źródłem światła na górze odpowiada nowoczesnemu wnętrzu.

Kształt elementów oświetlenia

Aby lampy podłogowe nie wyglądała pretensjonalnie, warto skupić się na jednej z ich części. Prosty kształt nóg może skompensować niezwykły abażur w formie kwiatu. Natomiast lampa w kształcie latarni to niezwykłe rozwiązanie, które mieć kutą podstawę i jeden lub dwa szklane klosze z elementami z kutego żelaza.

Przy wyborze lampy podłogowej warto zastanowić się nad rozmiarem pokoju, w przypadku standardowego mieszkania z sufitem mniejszym niż trzy metry warto wybrać niewysoką lampę podłogową, wtedy pokój nie będzie wydawał się niski. Rozmiary zależą również od powierzchni pokoju. We wnętrzu małego pokoju harmonijnie wygląda kompaktowa krótka lampa podłogowa o prostych formach, natomiast w przestronnym pokoju lampa podłogowa z kloszem o dużej pojemności.

Artykuł powstał we współpracy z https://behome.pl/zul_m_Lampy_Lampy-podlogowe-632.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here