Modna sypialnia w kilku krokach

Marzenia o modnej sypialni dotyczą prawdopodobnie każdego, kto jest na etapie remontu bądź urządzania nowego mieszkania. Decyzja o wyglądzie naszej oazy odpoczynku powinna opierać się o dokładne planowanie oraz przejrzenie wszelkiego rodzaju inspiracji. Nie musi być to traumatyczne przeżycie. Przy minimalnym zaangażowaniu jesteśmy w stanie wykreować projekt na miarę dekoratora wnętrz. Na czym się skupić?

Mieszanka stylów

Trendy w urządzaniu pomieszczeń zmieniają się z sezonu na sezon. Obserwujemy skrajności i modyfikacje w nurtach, jednak podstawy pozostają te same. Pierwszym krokiem powinno być zastanowienie się, co aktualnie nam się podoba, jakie dodatki lubimy i czym się interesujemy. Nie musi być to jeden trend. Obecnie stosuje się technikę mieszającą kierunki dekorowania wnętrz, co nadaje całkowicie nowy ton całości. Przykładowo modne obecnie style vintage i minimalizm w połączeniu dają bardzo ciekawy rezultat zachwycający fanów retro oraz tych, którym przeszkadza nadmiar bibelotów.

Meble nadające ton

W momencie, kiedy zdecydujemy się na klimat sypialni, pora na wybór mebli. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i naszych pomysłów. Jeśli pokój jest niewielki, skupmy się na podstawach, takich jak pojemna szafa, wygodne łóżko i funkcjonalne stoliki nocne. Szczęściarze mogący pochwalić się dużym wnętrzem mogą pomyśleć o fotelu do czytania i toaletce.

Romantyczne oświetlenie

Dobór oświetlenia może się wydawać mało istotny. To nieprawda. Nic tak nie oddaje nastroju, jak odpowiednia doza światła. Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy czas nie tylko na spaniu. To również kącik dla fana książek, przestrzeń dla kinomana czy stanowisko dla początkującej wizażystki. Każda z tych czynności wymaga odpowiedniego oświetlenia. Co możemy wybrać?

  • Kinkiety,

  • lampy sufitowe,

  • lampy podłogowe,

  • lampki nocne.

W zależności od stylu przewodniego każde lampy powinny być wzbogacone o abażury. Ta sprytna przesłona chroni nasze oczy przed ostrym blaskiem żarówki. Nie tylko wprowadza jedyny w swoim rodzaju klimat, ale również może być małym dziełem sztuki. Abażury nawiązują do popkultury, która ciągle zmienia się na przestrzeni dekad. To cząstka lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, dzięki czemu wnętrze nabiera retro stylu. Występują pod wieloma postaciami od krzykliwych wzorów po zrównoważone wersje pasujące do minimalistycznych sypialni. Abażury to jedyny w swoim rodzaju dodatek pełniący funkcję praktyczną i dekoratorską.

Urządzanie sypialni to wyzwanie również dla amatorów. Konieczne jest połączenie funkcjonalności z aktualnymi trendami oraz gustem osób, które będą spędzać tam wiele czasu. Mieszanie trendów może ułatwić zadanie, ponieważ ten sposób zostawia nam wiele furtek otwartych. Zawsze można postawić na nowe dodatki, które skutecznie odświeżą wygląd i wpuszczą powiew zmian do pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Lampy_Abazury-162.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here