Jaką fototapetę wybrać do sypialni

Sypialnia to bez wątpienia najbardziej intymna przestrzeń w domu. Jest to miejsce do odpoczynku i relaksu, warto więc zadbać o odpowiednie warunki, które temu posłużą. W sypialni dobrze sprawdzą się fototapety.

Czym kierować się z wyborze fototapety do sypialni?

Wybór fototapet do sypialni jest ogromny, dzięki czemu każdy w szerokiej gamie wzorów i kolorów znajdzie coś idealnego dla siebie. Wybierając tego typu ozdobę ścienną, należy poza własnymi preferencjami kierować się również charakterem wystroju sypialni, aby wybrana fototapeta była z nim spójna.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, to w sypialni najlepiej będą się prezentowały kolory delikatne i subtelne, miłe dla oka, które pozwolą się wyciszyć bez zbędnego pobudzania zmysłów. Najlepsze fototapety do sypialni mają odcienie beżu, szarości, błękitu, fioletu, pudrowego różu czy subtelnej zieleni. W tym pomieszczeniu warto zrezygnować z ciemnych (granaty, czernie) oraz zbyt intensywnych barw.

Poza barwą przy wyborze fototapety należy mieć na uwadze także wzornictwo. Tu możliwości jest wiele. Doskonale będą wyglądały zarówno delikatne motywy kwiatowe, jak i piękne krajobrazy, motywy drewna, betonu czy chmur. Wybór jest duży, jednak ze względu na charakter pomieszczenia warto zrezygnować z fototapet z agresywnymi i dynamicznymi wzorami, z intensywną kolorystyką.

Wybierając fototapetę, należy uwzględnić także rozmiar sypialni. Dobrze dobrana pozytywnie wpłynie na odbiór wnętrza – małe pomieszczenia zostanie optycznie powiększone, zbyt długa ściana wizualnie będzie się wydawać znacznie krótsza. Fototapety w sypialni mogą stworzyć wyjątkowy klimat sprzyjający relaksowi i efektywnemu wypoczynkowi.

Dobrym i efektywnie wyglądającym rozwiązaniem może być fototapeta 3D do sypialni, która pozwoli na uzyskanie złudzenia głębi, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów, tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie, idealne przede wszystkim do małych sypiali, choć odpowiednia fototapeta 3D może bardzo ciekawie prezentować się również w tych nieco większych.

Fototapeta idealna na lata

Fototapety do sypialni w przeciwieństwie do tych np. do kuchni nie muszą spełniać aż tak restrykcyjnych wymagań dotyczących odporności na uszkodzenia czy wilgotność. Nie oznacza to jednak, że należy stawiać na słabej jakości produkty, które szybko wyblakną czy ulegną zniszczeniu. W przypadku sypialni warto stawiać na stosowane kolory, spokojne wzornictwo i nieco tańsze papierowe warianty (opcjonalnie wzmocnione laminatem). Choć nie są to produkty najdroższe i najciekawsze, można wśród nich znaleźć coś naprawdę godnego uwagi, co nie kosztuje zbyt dużo, za to dzięki interesującej fakturze, wzorze czy kolorystyce dobrze sprawdzi się w sypialni.

Wybierając fototapety do sypialni warto stawiać na modele, które są odporne na czyszczenie. Dzięki temu będzie można bez obaw przecierać je lekko wilgotną szmatką, zapobiegając tym samym gromadzeniu się kurzu na jej powierzchni, który psułby odbiór wizualny i sprawiał, że fotopateta nie wyglądałaby już tak estetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here