Jakie funkcje pełnią specjalistyczne wózki medyczne?

0
963

Nieodzownym elementem wyposażenia placówek medycznych są specjalne wózki, które umożliwiają personelowi wygodniejszą pracę. Mobilność tych wózków pozwala na szybsze przybycie z pomocą pacjentowi wymagającemu natychmiastowej interwencji. Ze względu na specjalistyczne zastosowanie, wózki medyczne różnią się konstrukcją oraz wyposażeniem dodatkowym. Sprawdźmy, jaką rolę w placówkach medycznych odgrywają specjalne wózki medyczne.

Uniwersalne wózki na leki oraz akcesoria

W szpitalach najczęściej wykorzystywane są wózki uniwersalne wyposażone w kilka szuflad. Znajdują się w nich leki, opatrunki, narzędzia oraz akcesoria, które okażą się niezbędne np. pielęgniarce przy wykonywaniu obchodu. Szczególną uwagę producenci przywiązują do konstrukcji i wykonania kółek, na których porusza się szafka. To od nich zależy niezawodność, szybkość oraz wygoda, z jaką personel może wykonywać swoje obowiązki i opiekować się pacjentami. To właśnie za sprawą odpowiednich kółek, ciężkie wózki medyczne odznaczają się wysoką mobilnością i funkcjonalnością.

Specjalistyczne wózki anestezjologiczne

Nieco bardziej zaawansowaną konstrukcją odznaczają się wózki anestezjologiczne. Posiadają szuflady na leki oraz specjalistyczne medykamenty podawane przy znieczuleniach. Znajdziemy w nim również strzykawki, wenflony oraz igły. Nieodzownym elementem jest blat, na którym można wykonać podstawowe prace, a także wysięgnik, na którym może zostać umieszczona kroplówka lub środek ze znieczuleniem. Wózki anestezjologiczne zazwyczaj są wyposażone również w niewielki śmietnik, do którego można wyrzucić wykorzystane igły, strzykawki oraz opatrunki. Tego typu meble spełniają szereg wymogów, dzięki czemu, mogą być wykorzystywane w służbie zdrowia.

wózki na leki

Profesjonalny wózek medyczny do reanimacji

Specjalistycznym zastosowaniem odznacza się także wózek reanimacyjny, który będzie brał udział w czynnościach mających na celu ratowanie ludzkiego życia. Tego typu wózki odznaczają się bardzo starannym wykonaniem. Do produkcji wykorzystuje się najlepsze i certyfikowane materiały. Dzięki temu, wózki medyczne nie opóźnią działania i pozwolą na szybkie dotarcie do osoby potrzebującej pomocy. Zawierają wysięgnik na kroplówkę oraz worki z krwią. W szufladach przechowywane są natomiast urządzenia i przybory wykorzystywane przy reanimacji.

Gdzie można pozyskać specjalistyczne wózki medyczne?

Rodzi się pytanie, gdzie placówki medyczne pozyskują tak specjalistyczne meble. Jak się okazuje, są one ogólnodostępne za sprawą sklepów internetowych. Z różnymi meblami medycznymi możemy zapoznać się w tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/meble-medyczne/wozki-medyczne/. Warto wspomnieć, że poszczególne modele można oczywiście modyfikować, tak, aby wózek medyczny był dostosowany do potrzeb personelu. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że tego typu meble będą wykorzystywane także przy ratowaniu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here