Jakie są zalety płytek drewnopodobnych do salonu

Ceramiczne płytki imitujące drewno mogą robić równie dobre wrażenie, co ich pierwowzór. Zwykle myślimy o różnicy w cenie między tymi dwoma rozwiązaniami, czy może być ona jednak jedynym argumentem na rzecz drewnopodobnych płytek? Nawet jeśli uwzględnimy niższe koszty utrzymania, jesteśmy w stanie wskazać jeszcze wiele zalet, z których część przedstawimy w niniejszym tekście.

Odporność drewnopodobnych płytek do salonu

Stylizowane na drewno płytki zwykle charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością. W miejscu takim jak salon, wyjątkowo istotny będzie jeden parametr – ścieralność. To tutaj przecież stawiamy najwięcej kroków. Nawet jeśli podeszwami butów nie usuniemy wierzchniej części płytek, możemy zabrudzić podłogę. Na szczęście nie jest to problemem. Ceramiczne płytki zazwyczaj z łatwością wyczyścimy przy pomocy mokrej ściereczki. Bardzo rzadko zaistnieje konieczność zwilżenia jej dodatkowo detergentem. To bardzo ważne, bo nie raz zdarzy nam się rozlać w salonie sok lub upuścić talerz z jedzeniem. Nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać, że częstotliwość takich przykrych wydarzeń rośnie wraz z ilością mieszkających z nami dzieci. Do salonu płytki drewnopodobne nadają się również dlatego, że nie wchłaniają wilgoci. Nie powinno dziwić, że wiele osób po rzetelnym porównaniu praktycznych i wizualnych cech płytek imitujących drewno i parkietu sięga po to pierwsze rozwiązanie.

Czy drewnopodobne płytki do salonu stworzą klimat sprzyjający wypoczynkowi?

Istotne wizualnie elementy wykończenia i wystroju wnętrza mają ogromne znaczenie dla naszej psychiki. Salon jest miejscem, w którym najczęściej wypoczywamy, ładujemy akumulatory. Powinny się na niego składać detale i komponenty przywołujące dobre wspomnienia. Tylko dzięki nim pomieszczenie będzie spełniało swoją relaksacyjną funkcję. Drewno jest materiałem ciepłym, jego widok jest kojący. Jeśli nasze płytki do salonu będą stanowić jego imitację, mózg będzie regularnie odbierać te pozytywne bodźce. Warto zauważyć, że istnieje mnóstwo rodzajów płytek drewnopodobnych, z których każdy przypomina inny gatunek drewna. Dzięki temu z łatwością znajdziemy produkt pasujący do danego mieszkania, niezależnie od tego, czy jest ono utrzymane w stylu rustykalnym, klasycznym czy modernistycznym.

Przed zakupem dokładnie przeanalizuj parametry interesujących Cię płytek do salonu. Porównaj śliskość modeli, które zrobiły na Tobie najlepsze wrażenie wizualne – trzeba pomyśleć również o bezpieczeństwie swoim i rodziny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here