Kominek trzyszybowy

Kominki cieszą się od lat niegasnącą popularnością. Są wyjątkowym dodatkiem do wnętrz klasycznych i nowoczesnych, a dodatkowo mogą pomagać w ogrzewaniu pomieszczeń. Ich szczególnym rodzajem są kominki trzyszybowe, które pragniemy dziś przedstawić bliżej.

Jak zbudowany jest kominek trzyszybowy?

Jak sama nazwa wskazuje, kominek trzyszybowy ma kształt prostokąta i oparty jest o wykorzystanie trzech szyb: przedniej większej oraz dwóch bocznych o mniejszych rozmiarach. Większość z nich wyposażona jest także w dodatkowe systemy usprawniające ich pracę. Przede wszystkim szyby wykonane są w systemie niebrudzącym z kurtyną powietrzną, co ułatwia utrzymanie pięknego wyglądu kominka przez cały czas jego użytkowania. Jednocześnie wnętrze wyłożone jest wermikulitem, czyli specjalnym materiałem, który pomaga w podniesieniu temperatury we wnętrzu kominka i ułatwia spalanie drewna w sposób efektywny.

Wkłady kominkowe trójstronne niezależnie od rozmiaru są wyposażone w systemy zabezpieczające, które chronią przed przypadkowym otwarciem drzwiczek czy wydostawaniem się gazów spalinowych do pomieszczenia. Może być dodatkowo wyposażony w wentylatory, które wspomagają przepływ i rozprowadzanie ciepłego powietrza.

Jakie są zalety kominka trójszybowego?

Największą zaletą kominka z trzema szybami jest jego wyjątkowy wygląd. Umożliwia on obserwację płomieni z trzech stron, co często oznacza, że widać je dosłownie z każdego zakątka pomieszczenia. Dzięki temu przyciąga wzrok i może sprawić, że cały pokój nabierze unikatowego charakteru, a także będzie wydawał się przytulniejszy.

Dodatkową zaletą kominka trójszybowego jest dobre oddawanie ciepła do pomieszczenia, co pomaga w jego efektywnym ogrzewaniu. Dzięki temu kominek może zastąpić kaloryfer podczas jesiennych dni, kiedy temperatury nie są jeszcze bardzo niskie, albo też efektywnie wspomoże inne rodzaje ogrzewania w trakcie najsroższych mrozów.

Kominek trójszybowy jest też bardzo uniwersalną propozycją, która pasuje do wielu aranżacji. Może być umieszczony jako kominek wiszący lub stojący, pasuje do kominków wolnostojących, ale istnieją też aranżacje umieszczające go w rogu pomieszczenia.

Do jakiej stylizacji najlepiej pasuje kominek trójszybowy?

Wkłady kominkowe trójszybowe najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, w których mogą zostać podkreślone ich największe walory. Doskonale pasują do wnętrz minimalistycznych, może nawet nieco surowych, w których mogą stanowić jedyną ozdobę. Jako kominki wiszące albo wolnostojące będą pięknie pasować w stylizacjach industrialnych i loftowych, pozostawiając wokół siebie wiele miejsca i przyciągając spojrzenia nietypową formą. Dzięki zastosowaniu trzech szyb prezentują się lekko, co dobrze wpisuje się w charakter takiego wystroju wnętrza.

Oczywiście, trójstronny kominek można wykorzystać także w bardziej klasycznych aranżacjach wnętrz, ponieważ również im nadają ciekawego charakteru. Będą wówczas prezentować się bardzo ciepło i podkreślać przyjemny nastrój panujący w pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here