Kuchnia modułowa czy na wymiar – jaką wybrać?

0
1569

Kuchnia jest sercem każdego domu. Jednakże nie zawsze ma ona standardowe wymiary. Gotowe zestawy do zabudowy mogą nie stworzyć funkcjonalnej przestrzeni. W takim wypadku pozostaje nam wyposażenie kuchni wykonane na wymiar lub też rozwiązanie modułowe.

Kuchnia modułowa

Modułowe meble kuchenne pozwalają na dopasowanie całego układu do naszych potrzeb. Łączenie poszczególnych elementów przypomina zabawę w klocki LEGO. Coraz więcej salonów meblowych oferuje tego rodzaju rozwiązania. W ich ofercie możemy znaleźć całe serie szafek o różnych rozmiarach, które możemy dopasować do swoich potrzeb.

Zalety oraz wady

Kuchnia modułowa jest łatwa w zaplanowaniu. Za pomocą prostych programów internetowych, dobierzemy poszczególne meble kuchenne względem wielkości. Dzięki temu znacznie lepiej wykorzystamy dostępną przestrzeń.

Producenci oferują tego rodzaju zabudowę w wielu wersjach kolorystycznych. W ich ofercie nie brakuje kolorystycznych frontów, a nawet oryginalnych uchwytów. Możemy odnaleźć także meble drewniane do kuchni z matowym wykończeniem lub na połysk.

Pamiętajmy jednakże, że wyposażenie kuchni modułowej nie będzie w pełni przystosowane do naszej przestrzeni. W końcu nie wszystkie meble oferowane przez producenta będą dostępne w wybranych rozmiarach. Szukanie kompromisów i pośrednich rozwiązań jest więc konieczne przy modułowym rozwiązaniu.

Kuchnia na wymiar

Jeśli zależy nam na tym, aby wyposażenie kuchni było jak najbardziej funkcjonalne oraz spełniało wszystkie nasze potrzeby estetyczne, warto sięgnąć po meble na wymiar. Cały projekt jest przygotowywany indywidualnie we współpracy z projektantem, który rozplanowuje każdy centymetr kuchni według ustalonej wizji.

Zalety oraz wady

W przypadku kuchni o nietypowych wymiarach, obecności skosów, czy też innych przeszkód architektonicznych, warto wybrać rozwiązanie, które przekuje te elementy w atut. Na kuchnię na wymiar decydują się także osoby, dla których ważna jest unikalność i decydowanie o tym, w jakiej przestrzeni będą oni żyć.

Meble na wymiar powstają według indywidualnego projektu i wszystko jest dopracowane. Z racji, że zabudowa jest dopasowana do jednej tylko przestrzeni, jest ona inwestycją na lata. Dlatego warto wybrać produkty wysokiej jakości, takie jak meble drewniane do kuchni, które będą trwałe.

Jedyną wadą może być cena oraz czas oczekiwania na projekt. Biorąc jednak pod uwagę dopracowanie całej zabudowy do naszych potrzeb, cena nie jest aż tak wygórowana. Ponadto użyte materiały i precyzja, dają nam gwarancję długowieczności.

Na jaką kuchnię się zdecydować?

Zarówno kuchnia modułowa, jak i na wymiar, ma swoje zalety. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Jeżeli poszukujemy rozwiązania ekonomicznego do mieszkania, w którym nie będziemy mieszkali bardzo długo, modułowa zabudowana będzie najlepsza.

Z kolei, gdy chcemy sami zadecydować o poszczególnych elementach i stworzyć coś unikalnego, koniecznie sięgnijmy po rozwiązanie na wymiar. Pozwoli nam ono w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i wybrać najlepszą zabudowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here