meble do pokoju dziecka
fot. pexels.com

Małe dzieci mają swoje preferencje do co urządzania pokoiku. Zwłaszcza te w wieku przedszkolnym, w których już narastają pierwsze cechy indywidualnego charakteru. Każde dziecko marzy o tym, aby mieć swój pokoik urządzony w taki sposób, jaki się jemu marzy.

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-dla-dzieci/

Jak urządzić pokój dziecka?

Planując zmiany w pokoiku dziecięcym weź pod uwagę gust swojego dziecka. Porozmawiajcie o tym, czego dziecko by chciało, jak widzi swój pokój oraz co mu się marzy. Oczywiście musisz przymrużyć oko na niektóre wytyczne swojej pociechy, bo czasami może ją ponieść wyobraźnia.

Dziecko może mieć swoje marzenia względem pokoju, ale niektóre mogą być ponad stan możliwości jego rodziców. Dlatego zawsze warto wypracować wspólnie kompromis, który zadowoli obie strony.

Co powinno się znaleźć w pokoju dziecka?

Wyposażając pokoik dziecięcy pamiętaj o tym, aby dziecko miało miejsce na swoje rzeczy. Dobierz regalik lub półki, które będzie mogło sobie zaaranżować w dowolny sposób – maskotkami, książeczkami czy innymi rzeczami.

Dodatkowo w pokoiku dziecięcym musi być wygodne i duże łóżko, w którym dziecku będzie się dobrze spało, ale także bawiło za dnia. Warto pomyśleć o piętrowym łóżku, jeśli dziecko ma mały pokoik, a pod nim postawić biurko.

Biurko, to kolejny ważny mebel w pokoiku dziecięcym, nie może go zabraknąć! Dziecko powinno mieć swoją strefę do rysowania, nauki oraz wykonywania różnych prac plastycznych. Zadbaj o to, aby biurko miało duży rozmiar, aby dziecko swobodnie mogło przy nim pracować.

Doskonałym dodatkiem do biurka będzie również nadstawka lub komódka z szufladkami, w której dziecko będzie trzymać różne akcesoria plastyczne i materiały do nauki.

W pokoju dziecięcym bardzo szybko zapanowuje chaos, ze względu na to, że jeśli trwa zabawa, to zabawki zostają wyrzucone na środek pokoju, zatem warto aby ten chaos trochę skontrolować i po zakończonej zabawki mieć, gdzie je schować. W tym celu zaopatrz się kosze do zabawek albo pudła.

Przeczytaj też: http://www.bedandbath.pl/meble-pokoju-mlodziezowego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here