Meble wypoczynkowe do salonu

Kto z nas nie lubi leniuchować? Ta niezwykle ważna czynność pomaga nam się zregenerować i odzyskać siły. Najczęściej, leniuchujemy w salonie lub sypialni, korzystając z mebli wypoczynkowych. Poniżej podpowiadamy – jakie rodzaje mebli wypoczynkowych warto wybrać oraz jak zaaranżować ich ustawienie w salonie.

Meble do wypoczynku – polecane modele

Oczywiście, najchętniej wypoczywamy na różnego typu siedziskach, które teraz pokrótce omówimy. Zacznijmy od siedzisk dedykowanych dla jednej osoby.

Fotel to najczęstszy wybór osób, które lubią spędzić wolne popołudniu w swoim domu. Wybierając fotel warto zwrócić uwagę na obecność elementów poprawiających komfort siedzenia – podłokietników oraz zagłówka. Ten pierwszy pomoże nam w rozluźnieniu rąk, zagłówek natomiast odciąży nasz kark. Podnóżek to natomiast świetny pomysł, by zrelaksować nogi oraz poprawić w nich krążenie.

Warto też rozważyć zakup fotela z regulowanym ustawieniem poszczególnych części, a także – foteli masujących. Te ostatnie wykorzystywane są przez osoby cierpiące na bóle pleców. Delikatny masaż potrafi rozluźnić nawet najtrudniejsze spięcia w naszych tkankach mięśniowych.

Jeśli natomiast lubisz siedziska ekstremalnie miękkie – wówczas warto wybrać fotele w formie worków sako. Są to elastyczne worki wypełnione drobnym granulatem (np. kulkami styropianu), dopasowujące się do kształtu naszego ciała. Worki sako są idealne do długich seansów filmowych oraz wieczorów spędzonych z książką w ręku.

Siedziska dwu- i wieloosobowe – dla leniuchów i popołudniowych śpioszków

Jeśli popołudniowa drzemka jest twoim stałym rytuałem, wówczas warto zaopatrzyć się w odpowiednią sofę lub wersalkę. Te ostatnie są dedykowane dla osób, które do odbycia satysfakcjonującej drzemki potrzebują dużej przestrzeni – wersalki można jednym szybkim ruchem rozłożyć. Sofy natomiast są często miększe, co stanowi ich zdecydowaną zaletę.

W obu przypadkach, radzimy wybrać meble wyposażone w zagłówek, który można wykorzystać jako podporę na czas drzemki. Wiele modeli posiada zagłówki w formie schowków lub z dużymi otworami, w których można przechowywać koce lub wygodne jaśki. Znajdziesz je między innymi pod adresem: https://meblem4.pl/

Polecamy wybierać meble pokryte wygodnymi w dotyku materiałami oraz o delikatnym, miękkim wypełnieniu. Skóra – naturalna jak i sztuczna – to wybór wielu osób, którym zależy na ładnej aranżacji. Niemniej warto podkreślić, że są to materiały chłodne w dotyku, a tym samym nie pomogą nam w maksymalizacji doznań relaksacyjnych. Lepiej sprawdzą się obicia z innych materiałów – nawet z tworzyw sztucznych.

W kwestii wypełnienia – polecamy wybierać meble, w których wnętrzu znajduje się termoelastyczna pianka. Jest to niezwykle plastyczny materiał, uginający się nawet pod naciskiem najmniejszego ciężaru. Dobrze dopasowuje się do kształtu naszego ciała, a jednocześnie – nie odkształca. Nawet jeśli ucinamy sobie drzemki codziennie – mebel wypełniony pianką termoelastyczną zachowa swój wyjściowy kształt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here