Mieszkanie w głośnej okolicy

Zakup mieszkania jest zawsze bardzo kosztowny, dlatego zazwyczaj poszukujemy nie tylko dogodnej lokalizacji, ale też atrakcyjnych okazji. Niestety, niższa cena mieszkania czy domu często wiąże się z jakimiś niedogodnościami. Może być to stan lokalu wymagający kompleksowego remontu lub kwestie związane z lokalizacją. Odległość od centrum miasta, sąsiedztwo hałaśliwej ulicy lub lotniska to kilka przykładowych problemów, z którymi mierzą się ludzie kupujący nieruchomości w okazyjnej cenie. Jeżeli jednak podjęliście taką, a nie inną decyzję, warto zrobić wszystko, aby uczynić zakupione mieszkanie jak najbardziej komfortowym.

Izolacja dźwiękowa ścian

Jednym ze sposobów na ograniczenie hałasów we wnętrzu jest zastosowanie izolacji dźwiękowej. Jeżeli nie macie doświadczenia w remontach, najlepiej całą operację pozostawić w rękach fachowców. Godna polecenia jest izolacja akustyczna K-flex, która zaprojektowana została w taki sposób, aby efektywnie odgradzać nieprzyjemne dźwięki z zewnątrz, a jednocześnie była na tyle cienka, żeby nie zajmować niepotrzebnie cennej przestrzeni w pomieszczeniach. Izolacja akustyczna K-flex to przede wszystkim wysokiej jakości maty antywibracyjne, kauczukowe, pianki poliuretanowe oraz pianki akustyczne w formie piramidek. Zatrudnieni specjaliści z pewnością pomogą wybrać Wam materiał, który będzie najbardziej odpowiedni dla Waszych potrzeb. Zakup i montaż izolacji akustycznej K-flex to oczywiście pewien wydatek, ale na szczęście to inwestycja długoterminowa. Poza tym, cisza i spokój we własnych czterech ścianach to jedna z najcenniejszych rzeczy w życiu, dlatego nie warto narażać się na stres oraz niedogodności i lepiej zainwestować w swój dobrostan już na samym początku.

Izolacja okien i drzwi

Wybór izolacji akustycznej okien i drzwi zależy przede wszystkim od ich aktualnego stanu. Jeżeli te elementy są stare i zniszczone, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest ich całkowita wymiana. Wybierając nowe okna i drzwi, nie należy decydować się też na jakikolwiek nowy model. Każdy z nich charakteryzuje się bowiem różnego rodzaju przepuszczalnością dźwięków, dlatego od początku trzeba zwracać uwagę na ten parametr. Poza wyborem okien i drzwi, duże znaczenie ma też ich montaż. W przypadku okien ważna jest też szczelność docisku skrzydła do ościeżnicy. Poziom docisku można regulować za pomocą grzybków ryglujących zamontowanych w oknach. Dodatkową możliwość wyciszenia oferują również specjalne rolety zewnętrzne. Pomogą one zapewnić spokój w nocy, kiedy szczególnie zależy nam na ograniczeniu dopływu dźwięków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here