Pokój dziecka – wskazówki dla aranżujących

0
1160

Stworzyć wymarzony pokój dziecku to nie lada wyzwanie dla rodziców. Zawsze chce się wszystkiego, co najlepsze dla swojej pociechy. W tym tekście przedstawiamy wskazówki, jakimi należy się kierować, aranżując miejsce dla malucha.

Wybór stylu pokoju

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że małe dziecko zwiedza świat raczkując, więc najwięcej ciekawych rzeczy powinno być na samym dole. Warto otoczyć je jasnymi kolorami i elementami, które działają na wyobraźnię, wyróżniając się na tle ścian. Szczególnie często w dziecięcych pokojach stosuje się styl skandynawski, czyli dużo światła, jasne kolory, a do tego wielobarwne zabawki edukujące. Podstawą jest w nim wybór kolorów, nie zawsze musi być to biel, choć optycznie powiększa pokój i go rozświetla. W tym przypadku poleca się zastosować pastelowe ściany, które współgrają z drewnianymi podłogami. Można również wybrać jeden mocniejszy kolor przewodni, jak np. cytrynowy, miętowy i zestawić go z jaśniejszymi detalami. Nie mogąc się zdecydować na projekt pokoju, można zatrudnić projektanta wnętrz, który pokaże wizualizację pokoju po wymarzonych zmianach. Urządzając pokój dla starszego dziecka, warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania, na ścianach umieszczając ulubione zwierzęta, obrazy czy plakaty.

Praktyczność to podstawa

Pokój dziecka to połączenie sypialni, jadalni, pokoju do nauki i zabawy, dlatego musi być przystosowany do każdej z tych czynności. Aranżując pokój maluchowi, trzeba zastanowić się, jakie meble są mu konieczne, a także nie przesadzać z ich ilością. Wraz z jego dorastaniem, wyposażenie będzie na bieżąco wymieniane. Drugą ważną kwestią jest oświetlenie. Dobrze, aby w pokoju była zamontowana duża lampa, oświetlająca pomieszczenie. Kolejny punkt światła przyda się w okolicach biurka, aby nawet małe dziecko miało przestrzeń do kolorowania i rysowania. Maluchy boją się spać przy zgaszonym świetle, dlatego należy pomyśleć o rozstawieniu lampek nocnych emitujących delikatne, żółte światło.

Aranżując idealny pokój dla dziecka, warto skorzystać z możliwości zatrudnienia projektanta wnętrz, który pomoże nie tylko z wyborem ścian, mebli i rozstawem oświetlenia.

Po więcej inspiracji odsyłamy na blog wnętrzarski http://www.ainprojektowanie.com/blog-wnetrzarski/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here