Czym są granitowe stopnie?

0
1353

Schody to jeden spośród najistotniejszych oraz równocześnie niezwykle potrzebujących elementów konstrukcji, jaki przyjdzie nam zaprojektować przy budowie budynku. Ze względu na własny styl muszą być one bezapelacyjnie trwałe tak, żeby zapewnić mieszkańcom, jacy z nich korzystają zabezpieczenie i wygodę. Niezależnie od tego, czy szukamy sposobu na schody wewnętrzne, lub zewnętrzne – granitowe stopnie blokowe oraz stopnice pozwalają zbudować świetną kompozycję, jaka poprzez mnóstwo lat nie straci ani na wyglądzie, ani na ergonomiczności.

Schody z kamienia – pewny oraz wytrzymały produkt na zewnętrzne schody

Granitowe stopnie, to dobór dla wszelkich, jacy cenią sobie trwałość zrobienia oraz artykułu. Kamień naturalny może przetrwać niezwykle wiele, ponieważ jest bardzo wytrzymały na wycieranie. Nie bez powodu wybierany jest chętnie do wykończenia obiektów przydatności społecznej, takich jak urzędy, szpitale lub galerie handlowe. Wszędzie gdzie jest zwiększony ruch, sprawdzą się granitowe stopnie kamienne. Tenże kamień, niezwykle mocny i wytrzymały na zniszczenia, jest doskonałym doborem zarówno na schody wewnątrz domu, jak również na zewnątrz.

Duże wytrzymałości na wycieranie w wypadku granitów lub wapieni powoduje, iż kamień nie zniekształca się ani nie kruszy – chociażby przy mocnym użyciu, więc idealnie sprawdzi się w miejscach o ogromnym nasileniu ruchu. Stopnica może być elementem wykończenia eleganckich kompozycji zarówno w domu, jak również w biurze. Można ją również wykorzystać, jako element schodów na podwórku, w ogrodzie lub w altanie.

Stopnice kamienne

Stopnice kamienne stanowią najdoskonalszy dobór, gdy cenimy trwałość nie jedynie materiału, lecz także zrobienia. Kamień naturalny o podwyższonej twardości jak granit przejawia doskonałą wytrzymałość na wycieranie, zniszczenia mechaniczne i wstrząsy oraz może przetrwać w pełnej postaci poprzez mnóstwo lat. Teraz jest jednym spośród przeważnie wybieranych elementów wykończeniowych w przestrzeni społecznej jak szpitale, urzędy, szkoły lub galerie.

Montaż oraz pielęgnacja

Przed przystąpieniem do układania kamienia należy zamontować hydroizolację. Jest to jedna spośród najistotniejszych rzeczy, której brak może skutkować wnikaniem wilgotności pod okładzinę, natomiast tym samym odpadaniem płyt. Elementy granitowe należy nakładać na kleju białym, mrozoodpornym oraz wysoko elastycznym. Zaprawa klejowa winna być nanoszona zarówno na dół płytki jak również na podłoże. Klej winien być odpowiednio rozprowadzony po pełnej przestrzeni, żeby nie pozostawiał wolnych powierzchni pod płytką. Granit należy układać z utrzymaniem fugi o szerokości spoiny ok. 4 mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here