Węże ogrodowe

Lato w pełni, więc dobry wąż w ogrodzie jest bardzo pożądanym produktem. Na jakie cechy warto więc zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Z naszymi wskazówkami podjęcie decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Węże ogrodowe a ich długość – o czym pamiętać?

Zbyt krótki wąż to zmora niejednego działkowca. Aby uniknąć tego stanu rzeczy warto przed zakupem dokonać właściwych pomiarów. W tym celu należy zmierzyć odległość pomiędzy kranem a najdalszym punktem na naszej działce. Dla bezpieczeństwa dodajmy do wyniku dwa metry na ewentualne przeszkody. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnych zagięć. Długość węża wpływa też na inne parametry. Pamiętajmy, że im jest on dłuższy, tym słabsze będzie w nim ciśnienie. Pomocne wówczas okazują się takie dodatki jak rozdzielacz czy trójnik. Pierwszy z nich montuje się na kranie. W ten sposób możemy korzystać z dwóch węży ogrodowych jednocześnie. Nieco inaczej działa trójnik, który pozwala na rozdział dopiero na pewnym odcinku węża, który wodę doprowadza z ujęcia. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest rozdzielenie węża o średnicy 3/4” na dwa o średnicy 1/2”.

Węże ogrodowe – z czego są wykonywane?

Materiał, z jakiego są wykonane węże ogrodowe, to kolejne kryterium, którego nie sposób ominąć przy wyborze, Najprostsze z nich są zbudowane z dwóch warstw PCV lub kauczuku. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości produktu, to sięgajmy po te modele, które są wykonane z trzech lub pięciu warstw. Taka budowa sprawia, że węże ogrodowe są odporne na wszelkie uszkodzenia. Dobrej jakości modele znajdziesz bez problemu w internecie. Polskie firmy oferują produkty odporne na skręcenia czy załamania. Jedna z firm znajduje się na tej stronie http://www.firmaskowronski.pl/113/weze-ogrodowe-pvc-2. Kupując węże ogrodowe możemy jeszcze zwrócić uwagę na wysokość ciśnienia roboczego. W zależności od modelu może to być od 4 do 12 barów. Ciśnienie rozrywające natomiast informuje nas o tym, przy jakiej jego wysokości może dojść do zniszczenia węża. Tego typu dane są niezwykle ważne. Warto o nich pamiętać, a z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here