Zalety paneli telewizyjnych

W większości domów i mieszkań telewizor stanowi centralny czy wręcz najważniejszy punkt salonu. To właśnie ściana, na której się znajduje, zwykle najbardziej przyciąga wzrok i jest najlepiej wyeksponowana. Jednym ze sposobów na dogodne umiejscowienie odbiornika jest zastosowanie panelu ściennego TV, który może być nie tylko funkcjonalnym narzędziem, ale również bardzo estetycznym i efektownym elementem aranżacji wnętrza.

Czym jest panel telewizyjny?

W obecnych czasach tradycyjne meble na TV, takie jak niskie stoliki i szafki RTV, nie są już zbyt popularne. Zwolennicy nowoczesnych wnętrz odrzucają je jako zbyt oczywiste i pasujące raczej do odbiorników starego typu, niż do wielkich, płaskich ekranów, których używamy dzisiaj. Nic dziwnego, że większość z nas stawia na zawieszanie telewizorów na ścianie, co może dać bardzo interesujący efekt, o ile zostanie wykonane w odpowiedni sposób. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie panela telewizyjnego, czyli wiszącego kawałka płyty (np. betonowej lub kartonowo-gipsowej) albo drewna wyposażonego w praktyczny wieszak na wyświetlacz. Zastosowanie takiego triku w salonie upodabnia pomieszczenie do sali kinowej, dzięki czemu oglądanie ulubionych filmów, seriali i programów rozrywkowych w zaciszu własnego domu staje się jeszcze przyjemniejsze.

Zalety TV paneli

Panele telewizyjne na ścianę to przede wszystkim jedna z najbardziej estetycznych i stylowych technik umieszczenia odbiornika w pokoju. W przeciwieństwie do popularnych wieszaków pozwalają na ukrycie kabli – pozostawienie ich na widoku może zniszczyć nawet najbardziej pieczołowicie zaprojektowaną aranżację, powodując, że wygląda ona na niechlujną i niedopracowaną. Oprócz tego panel za TV może być wyposażony w różnego typu półki i schowki, w których możemy umieścić np. piloty, płyty DVD lub Blu-Ray. Nie należy także zapominać, że na rynku znajdziemy wiele bardzo ładnych modeli, które dodatkowo uatrakcyjnią wnętrze. W poszukiwaniu inspiracji warto zapoznać się ze zdjęciami dostępnymi w internecie, które udowadniają, że panel do zawieszenia telewizora może stanowić niebanalną, minimalistyczną ozdobę salonu. Warto zwrócić uwagę także na korzystne ceny takiego sprzętu, który generuje znacznie niższe koszty niż schowanie przewodów w ścianie.

Jak dobrać panel telewizyjny?

Wybierając model dla siebie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na resztę projektu wnętrza – całość powinna się ze sobą idealnie komponować, stanowiąc integralną całość. Wiele zależy od naszego gustu i oczekiwań. Niektórzy dobierają panel TV pod kolor ścian, inni wolą postawić na kontrast. Biały model z pewnością rozjaśni ciemne lub pomalowane na intensywne barwy wnętrze. Bardzo ciekawie może wyglądać również płyta imitująca cegły lub w kolorze naturalnego drewna. W takim przypadku będzie przyciągała wzrok odwiedzających, zastępując typowe dekoracje stosowane we wnętrzach i doskonale oddając ideę modnego w ostatnim czasie minimalizmu. Dobrym pomysłem może być również wybór panelu telewizyjnego z oświetleniem, które rozświetli i optycznie powiększy przestrzeń.

panel telewizyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here