Żaluzje drewniane - jakie są ich rodzaje, jak je wybrać?

Żaluzje drewniane charakteryzują się elegancją, niepowtarzalnym urokiem oraz nietuzinkowym charakterem. Warto zdecydować się na zamontowanie ich we własnym domu. Wykonane są z naturalnego materiału, dlatego cieszą oko bogatą estetyką. Dodatkowo są przyjazne dla środowiska. Przyciągają klientów swoim ciepłem, ale też uniwersalnością. Doskonale zaprezentują się praktycznie w każdych wnętrzach. Przy wyborze żaluzji z drewna ważnym elementem jest dobranie odpowiedniej szerokości lameli. Od tego będzie zależało to, czy żaluzje drewniane będą w danym pomieszczeniu wyglądały szykownie. Dzięki odpowiedniemu dobraniu żaluzji nie będzie też żadnych problemów z ich montażem.

Żaluzje drewniane – na jakie rodzaje się dzielą?

Żaluzje drewniane dzielą się na kilka podstawowych wersji. Bardzo ważne jest to, z jakiego drewna zostały one wykonane. Najlepszym wyborem dla bardziej wymagających osób jest drzewo cedrowe. Tego typu produkty cieszą się bardzo ciepłym kolorem oraz doskonałym wykończeniem. Świetnie spiszą się w nowoczesnych wnętrzach, w których główną rolę odgrywają detale. Dodatkowo drewno cedrowe cechuje się:

  • trwałością,
  • odpornością na negatywne czynniki atmosferyczne,
  • szlachetnością.

Wybrać dla siebie można także żaluzje drewniane wykonane z sosny, świerku, dębu, modrzewia, czy też eukaliptusa. W każdym przypadku ostateczną decyzję podejmuje klient, jednak wersja cedrowa nie ma sobie równych. Żaluzje będą doskonałą osłoną okna, a więc dzięki nim domownicy będą mogli skutecznie ochronić się przed nadmierną ilością promieni słonecznych, co jest bardzo ważne szczególnie w trakcie pory letniej. Dobór odpowiednich żaluzji do posiadanego wnętrza nigdy nie jest łatwe. Sosna oraz świerk sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich, natomiast pozostałe rodzaje można wybrać np. do stylu angielskiego. O wsparcie można poprosić doświadczonych projektantów wnętrz. Warto z zakupem rolet zwrócić się do jednego z bardziej renomowanych dystrybutorów, np. firmy Winrol (https://www.winrol.com.pl/zaluzje-drewniane/). Firmy te posiadają nie tylko bogatą ofertę, ale zapewniają też profesjonalną pomoc w doborze żaluzji.

żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane – dlaczego się na nie zdecydować?

Żaluzje drewniane są przez klientów tak często wybierane, ponieważ mają wiele zalet. Głównym atutem w tym przypadku jest ich wytrzymałość, ale też bogaty wybór wzorów. Nie trzeba kupować żaluzji w jednolitym kolorze, bez żadnych wzorów. Można zdecydować się na wzorzyste odmiany, które na pewno ożywią każde pomieszczenie. Ponadto klienci zainwestować swoje środki mogą w żaluzje w kolorze brązowym, szarym, czy też białym. Wybory mogą być różnorakie. Biel oraz szarość będą dominowały w pomieszczeniach, które są urządzone w stylu minimalistycznym.

Żaluzje wykonane z drewna mają wielu zwolenników. Ich kolejną atutem jest to, że można je w prosty sposób obsługiwać. Poradzić powinny sobie z tym nawet dzieci. Wystarczy je tego nauczyć, a szkolenie z zakresu obsługi żaluzji nie powinno nikomu zająć dużo czasu. Żaluzje są bardzo komfortowym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które nie lubią zbyt dużej ilości promieni słonecznych w swoich domach, przez co później nie można skutecznie wypocząć. Nadmierna dawka słońca może być także bardzo poważnym zagrożeniem dla osób starszych, więc z pomocą żaluzji można ich przed nim ochronić.

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here