Pościel z kory

Sezonowa wymiana garderoby zaczyna się od ubrań, kiedy to przechodząc z upalnych dni lata, na chłody zimy, wyciągamy ciepłe swetry, kurtki i szaliki. Kolejne kroki kierujemy w stronę obuwia i odświeżamy schowane kozaki. Ostatnim etapem bywa najczęściej wymiana pościeli. Mrozy przychodzące nocą wychładzają pomieszczenia, a nagrzane ciepłem ciało domaga się przytulnego opatulenia. Jaką pościel wybrać, aby nie zmarznąć podczas snu?

Ciężki, ale właściwy wybór

Efektywny wypoczynek jakiemu towarzyszy sen wiąże się z właściwym doborem pościeli. Tu, wielu stawia sobie pytanie, jaki to jest ten właściwy wybór? Wielu z nas, kupując pościel kieruje się jej wzorem i designem, który będzie pasował do wystroju wnętrza sypialni, zapominając o tym, że przecież to nasze ciało jest głównym odbiorcą walorów pościeli. Dobrze dobrany skład materiału zapewnia zdrowy i komfortowy sen, a co za tym idzie regenerację organizmu i zebranie sił witalnych na kolejny dzień.

Ofertę kompletów pościelowych można podzielić na syntetyczną, która zazwyczaj charakteryzuje się atrakcyjną ceną, oraz naturalną, wykonaną z organicznych materiałów, zdrowych dla ciała. Ta druga jest towarem zdecydowanie droższym, ale i zapewniającym wszystkie dobroczynne wartości, wspomagające zdrowie. Ktoś mógłby powiedzieć, że ma zawsze dobry sen, niezależnie w jakiej śpi pościeli. Nie ma ku temu wątpliwości, ponieważ bielizna sypialniana nie odpowiada za jakość snu, ale jego efektywność i konsekwencje, które „na pierwszy rzut” oka mogą być niezauważalne. Naturalna pościel pozwala ciału oddychać, dzięki strukturom organicznego materiału. Ponadto przepuszczalność powietrza zapewnia odpowiednią wentylacją, sprawiającą, że ciało się nie poci ani nie przegrzewa. Bardzo ważną kwestią jest też to, że naturalna pościel jest antyalergiczna, nie wywołuje zmian skórnych ani astmy, a także nie osadzają się w niej liczne drobnoustroje i grzyby. Jak zatem widać, argumentów, przemawiających za wyborem właściwej pościeli jest wiele.

Wygląd i praktyka

Wśród organicznych gatunków zestawów pościelowych wyróżnić można produkty wykonane z kory. Znaleźć je można w sklepie internetowym https://sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-z-kory, gdzie ich szeroki wybór spełni oczekiwania każdego klienta.

Pościel z kory odznacza się wysokogatunkowym splotem naturalnych włókien bawełny, a także dużą odpornością na urazy mechaniczne. Jest trwała, dlatego sprawdza się przez wiele lat, ciesząc swymi właściwościami i nienagannym wyglądem. Ogromnym atutem w praktyce jest to, iż pościel nie mnie się, nawet podczas prania, dlatego nie wymaga prasowania ani krochmalenia.

Babcina pościel wciąż na topie

Znana od pokoleń pościel z kory wiedzie prym wśród swoich asortymentowych współtowarzyszy, a to za sprawą dobrego gatunku tkaniny, jaka ją charakteryzuje. „Gofrowana” struktura materiału sprawdza się szczególnie u dzieci, które lubią dotyk nietuzinkowej faktury. Dorośli jednak odnajdą w niej wiele zalet, kiedy otulą się jej naturalnym ciepłem. Ten najwyższej jakości organiczny produkt pościelowy cechuje się dostosowaniem wentylacji do zmieniających się pór roku. Zimą doskonale ogrzewa ciało, a jednocześnie zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, dlatego pościeli z kory zawsze towarzyszy błogi i zdrowy sen.

Zobacz też: Nie ma domu bez ręcznika

Tanio nie zawsze znaczy dobrze

Zaletą współczesnych pościeli wykonywanych z kory jest ich duża gama kolorystyczna, a także wzornictwo, które mogą zostać dopasowane do wszystkich typów pomieszczeń i stylów im towarzyszących. Widząc jednak ciekawy motyw z opisem „pościel z kory” należy być czujnym, ponieważ często spotykanym zjawiskiem są tanie podróbki, które zawierają w sobie dużo syntetycznych dodatków. Cechą charakterystyczną składu pościeli z kory jest 100% bawełny. Tylko wówczas klient może być pewien dobrej inwestycji w łóżkową bieliznę.

Zima to czas, kiedy ciało domaga się ciepła i przytulności, zwłaszcza podczas snu. Pościel z kory powinna zająć czołowe miejsce w zasobach garderoby i być cyklicznie wyjmowana, aby przypominać domownikom o swoich zaletach.

sklep.kz.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here