7 szybkich sposobów na zmianę wnętrza przy ograniczonym budżecie

W pewnym momencie większość z nas doświadczyła takiej sytuacji: rozglądamy się po swoim mieszkaniu lub domu i nie jesteśmy już zadowoleni z wyglądu wnętrza. Może mamy styl lub motyw, który nie wygląda tak świeżo, jak kiedyś, a może kolor ściany, który kiedyś był modny, jest teraz przestarzały. Niezależnie od powodów, w pewnym momencie poczujemy gotowość do odświeżenia przestrzeni jednego lub kilku pomieszczeń. Czasami jednak nasze budżety nie są tak duże, jak motywacje do zmian.

Na szczęście możemy wykonać kilka rzeczy, które będą miały spory wpływ na wygląd mieszkania, a jednocześnie będą kosztować bardzo mało czasu lub pieniędzy. Jeśli chcemy od nowa zakochać się w swoim domu, pamiętajmy o dodaniu poniższych 7 punktów do listy rzeczy do zrobienia. Lista przygotowana przez dekoratornię Indelo –  https://www.indelo.pl/.

1. Zmiana baterii, uchwytów meblowych lub klamek

Wymiana mebli w sypialni, lub szafek kuchennych to duży wydatek, ale to naprawdę niesamowite, jaką różnicę w wyglądzie pomieszczeń mogą zrobić akcesoria meblowe. Od zmiany baterii kuchennych i łazienkowych, uchwytów meblowych, po wymianę np. zlewu, jeśli jest to możliwe, opcje są nieograniczone, jak i niedrogie. Możemy wprowadzić modne, mosiężne relingi i pasujący kran, a do standardowych uchwytów dodać nowe wzorzyste pokrętła ceramiczne. Przykładowo, jeśli chcemy wprowadzić styl glamour do sypialni, wymieńmy uchwyty w szafach i komodzie na gałki z błyszczącymi dodatkami. Nawet zmiana klamek do drzwi, może poprawić ogólną estetykę.

2. Dekoracyjna tapeta

Malowanie ścian, zawsze jest wymagające: zabezpieczenie pomieszczenia, przygotowanie podłoża, malowanie czasami kilkukrotne, jeśli zamalowujemy ciemny kolor. Natomiast tapeta na kawałku ściany lub położona tylko na jednej jest świetnym sposobem na dokonanie poważnej zmiany bez poświęcania jej dużo czasu i wysiłku. Tapety dają wyjątkowy efekt, dzięki któremu nasz projekt wygląda efektowniej i bardziej dynamicznie.

3. Firany i zasłony

Jeśli twój pokój jest zdjęciem, twoje firany okienne są ramą, więc ich zmiana jest bardzo prostym ruchem, który może całkowicie zmienić wygląd przestrzeni. Istnieją naprawdę nieskończone opcje: możesz zdecydować się na proste tiulowe firanki zamiast gęstych lub wprowadzić jednokolorowe welwetowe zasłony zamiast dotychczasowych kontrastowych wzorów.

4. Zamień poduszki dekoracyjne

Kolorowe poduszki są w zasadzie makijażem do salonu – możesz je zmieniać w zależności od nastroju i pory roku, a efekt jest zawsze inny. Jeśli nasza przestrzeń jest trochę nudna, rozważmy wprowadzenie kilku poduszek w żywych kolorach, aby uzyskać bardziej podnoszący na duchu klimat. Jeśli planujemy dodać modne ostatnio przykuwające wzrok wzory, to poszewki na poduszki z geometrycznymi przeszyciami, takich jak te z indelo.pl to świetny wybór.

5. Nowy dywan

Dywaniki mają wyjątkową zdolność dodawania ciepła i podkreślenia przestrzeni, w której się znajdują. Jeśli więc chcemy zdefiniować przestrzeń na nowo, nie ma lepszego sposobu na zrobienie tego niż kupno nowego dywanu. Oczywiście kolory i wzory dywanu, które wybierzemy, są ważne, ale umieszczenie dywanu również zmieni charakter wnętrza.

6. Nowy element na ścianie

Tapeta to nie jedyny sposób, w jaki ściana może pomóc ożywić przestrzeń, jest wiele możliwości ich odświeżenia. Możemy zręcznie zaaranżować kilka pojedynczych półek, aby zaprezentować niektóre z twoich ulubionych książek lub bibelotów, dodać lustro lub zegary z kryształkami. Innym efektownym sposobem, aby stworzyć elegancką i wyrafinowaną jest dodanie ściany galerii z ramek ze zdjęciami.

7. Wymiana pościeli lub narzuty

Łóżko jest zasadniczo centralnym elementem sypialni. Dlatego, jeśli chcemy ożywić projekt sypialni, nie ma lepszego sposobu, na zrobienie tego niż aktualizacja pościeli lub pledu. Opcje na tej przestrzeni są ograniczone tylko twoją wyobraźnią: wybrać można kolory, wzory, faktury materiału itp.

Jak widać metamorfoza wnętrza może się odbyć bez wydawania dużych pieniędzy, a dodatkową zaletą tych zmian jest fakt, że możemy je stosować często, wymieniając poszczególne elementy w przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here