Jak działa pogotowie ślusarskie

Dzwonienie po pogotowie kojarzy się przede wszystkim z pogotowiem ratunkowym. Czasami jednak potrzebujemy pilnej usługi ślusarskiej – wtedy dzwonimy do ślusarza, czyli na pogotowie zamkowe. Jak wygląda taka wizyta?

Kiedy może być potrzebne pogotowie ślusarskie?

Jeżeli potrzebujemy dorobić klucz dla odwiedzających nas znajomych, zwykle wiemy o tym z wyprzedzeniem. Zdarzają się jednak nagłe sytuacje, takie jak utrata kluczy czy uszkodzenie zamka – wtedy wezwanie pogotowia ślusarskiego jest koniecznością.

Usługi, jakich możemy oczekiwać, różnią się w zależności od firmy – zawsze warto się więc upewnić, co zostanie wykonane. Podstawową usługą jest otworzenie zablokowanych drzwi. Jeżeli jest to możliwe, ślusarze starają się wykonać je bezinwazyjnie, nie niszcząc przy tym drzwi i futryny. Zamek często jednak jest do wymiany – nawet, jeżeli uda się go otworzyć nie niszcząc go, sam fakt, że się zablokował często świadczy o jego zużyciu.

Opcjonalną, często dostępną usługą jest zainstalowanie nowego zamka w miejsce usuniętego. Nie każde pogotowie ślusarskie jest jednak w stanie zapewnić zamki każdego typu, więc musimy liczyć się z tym, że po otwarciu mieszkanie może nie być w pełni zabezpieczone. Jeżeli w naszej miejscowości jest wybór, warto więc wybrać firmę, która ma duży wybór zamków i wkładek na wymianę, np. http://zamki.sos.pl/. Akurat to pogotowie ślusarskie ma Kraków za swoją siedzibę, ale w innych miastach też są tego typu zakłady.

Co jest potrzebne, by pogotowie ślusarskie mogło otworzyć drzwi?

Warto pamiętać, że ślusarz nie ma prawa otworzyć mieszkania czy samochodu nie mając pewności, że jesteśmy uprawnieni do wejścia. Dlatego musimy być przygotowani na to, by przedstawić pracownikowi pogotowia ślusarskiego dowód własności lokalu. Często wystarczy sam dokument tożsamości, o ile jest w nim uwzględniony adres zameldowania w danym lokalu.

Jeżeli wynajmujemy mieszkanie, konieczna może być wizyta właściciela, by upoważnił ślusarza do wejścia. Niektóre pogotowia ślusarskie są jednak skłonne otworzyć lokal na podstawie kluczy – jeżeli posiadamy ich komplet, a problem polega na uszkodzeniu zamka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here