Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na zakup śrub od podmiotów zagranicznych. Często w tym celu jest niezbędna konwersja norm ISO/DIN/PN. Jak można ją wykonać bez żadnego problemu? Czy jest to skomplikowane zadanie?
Jak można ją bez żadnego problemu wykonać?
Dobrze byłoby na samym początku zaznajomić się z oznaczeniami ISO/DIN/PN. Aktualnie coraz więcej osób ma świadomość, że najbardziej uniwersalne są normy ISO. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna w tym momencie ma siedzibę w Genewie (Szwajcaria). Trzeba jednak podkreślić, że ten podmiot kooperuje z państwami nie tylko europejskimi. Tak naprawdę normy ISO mają bowiem zasięg globalny. Dużo rzadziej stosowane są normy DIN. Nazwa pochodzi od Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego. Natomiast jedynie u nas wykorzystuje się PN. Za polskie normy odpowiada w głównej mierze Polski Komitet Normalizacyjny.
Co trzeba zrobić, by wykonać konwersję norm ISO/DIN/PN? Na pewno warto odwiedzić stronę internetową stalmut.pl – jest tam bowiem pomocne narzędzie (dodatkowo bardzo proste w obsłudze). Interesują Cię na przykład dobrej jakości śruby zamkowe od zagranicznego podmiotu? W takiej sytuacji warto poznać wszystkie oznaczenia, by kupić porządne elementy z tej kategorii. Dużo osób sądzi, że konwersja jest trudna. Wprost przeciwnie. Trzeba tylko wpisać jedno oznaczenie (na przykład DIN 603), by poznać pozostałe. Na pewno warto kupować zatem śruby zamkowe spełniające też normy ISO 8677 oraz PN 82406. Wystarczy zaś zaledwie kilka chwil, by konwersja została zrealizowana.
Przeczytaj także: https://www.overclockers.pl/czym-cechuja-sie-sruby-trapezowe/
Kiedy przydaje się konwersja norm ISO/DIN/PN?
Można użyć na pewno porównania, że normy stanowią swego rodzaju języki, którymi porozumiewają się handlowcy z rozmaitych państw. W biznesie najbardziej uniwersalny jest angielski; bez dwóch zdań. W tym aspekcie najlepiej stosować zaś normy ISO. Wszak obowiązują one w państwach zlokalizowanych na rozmaitych kontynentach. Jeśli jakiś podmiot z Polski chce współpracować na przykład z firmami z Wielkiej Brytanii, to najlepiej operować właśnie normami ISO. Jeśli chodzi o Niemcy, to można też rzecz jasna zdecydować się na normy DIN. PN to normy stosowane tak naprawdę zasadniczo tylko u nas. Warto dodać, że stosowanie konwersji eliminuje zaś jakiekolwiek nieporozumienia na płaszczyźnie technicznej. Dzięki temu obie strony dokładnie znają przedmiot danej umowy. Jedni mają świadomość, co sprzedają. Drudzy zaś wiedzą, za co przyjdzie im zapłacić, jeśli się ostatecznie zdecydują. Nikt zatem nie nabędzie przysłowiowego „kota w worku”.