Dlaczego dekoracja stołu nie może obyć się bez serwetek papierowych?

0
2085

Stół to ważny element domowego wyposażenia. Każda Pani domu pragnie, aby był nienagannie nakryty. Nie inaczej jest w przypadku restauratorów. Oni również dokładają wszelkich starań, aby ich lokal pod każdym względem przewyższał konkurencję.

Aby osiągnąć ten sukces, ważne są nie tylko smaczne dania, ale również odpowiednia dekoracja stołu. Mowa oczywiście o serwetkach papierowych starannie poukładanych na perfekcyjnie wyprasowanym obrusie oraz bukietach świeżych kwiatów wpisujących się w tematykę wystroju. Oryginalne nakrycie to nie tylko dekoracja pomieszczenia, ale również przejaw dbałości o zadowolenie klientów.

W jakich sytuacjach są mile widziane?

Serwetki papierowe stanowią nieodłączną część dekoracji stołu na wiele okazji. Chętnie stosowane na weselach, komuniach, chrzcinach, bankietach czy uroczystych balach. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorniczych pozwalają na swobodne dopasowanie do charakteru przyjęcia, a także wystroju sali. Gładkie, jednokolorowe, a może z nadrukowanymi wzorami czy wytłaczanymi motywami? Asortyment serwetek papierowych z pewnością zadowoli gusta najwybredniejszych restauratorów – można łatwo przekonać się np. tutaj: https://szkloidekoracje.pl/pl/c/SERWETKI-PAPIEROWE/97.

Dlaczego tak popularne?

Serwetki papierowe cieszą się szeregiem zalet. Cenione przede wszystkim za różnorodność wzorniczą i kolorystyczną, a także wysoką chłonność. Charakteryzuje je także niski koszt zakupu oraz jednorazowość, która ułatwia utrzymanie czystości. W przeciwieństwie do materiałowych, nie potrzeba ich prać i krochmalić, a jedynie wymienić na nową. Czy to znaczy, że są mniej praktyczne? Oczywiście, że nie! Serwetki papierowe z równie dużym sukcesem usuwają zabrudzenia z dłoni, jak i ze stołu, a zatem nie sposób mówić o ich mniejszej użyteczności. Jako kolejny atut należy wskazać możliwość efektownego składania. Materiałowe serwetki, choć niezwykle eleganckie i wytworne, to jednak dość kłopotliwe w układaniu. W przeciwieństwie do papierowych, którym z łatwością można nadać rozmaite formy.

Jak można składać serwetki?

Jest wiele sposobów na składanie serwetek papierowych. Mniej lub bardziej skomplikowanych, ale równie atrakcyjnie prezentujących się na stole. I niekoniecznie zarezerwowanych dla profesjonalistów, albowiem w Internecie znaleźć można wiele poradników i tutoriali, jak je składać, aby uzyskać gustowną dekorację. Do najpopularniejszych wzorów zaliczyć można kieszonkę, rozetę, wachlarz, kwiat lotosu, a także choinkę czy gwiazdę betlejemską, które pozwolą stworzyć prawdziwie świąteczną stylizację…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here