Garderoby i szafy na wymiar

Przechowywanie ubrań jest ważnym aspektem, o którym warto pomyśleć jeszcze na samym początku projektowania mieszkania, czy też pokoju hotelowego. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko dostępną przestrzeń, ale także odległość od kuchni i odpowiednią wentylację. Na rynku istnieje szereg ofert szaf do zabudowy, jak i garderoby. Czy na każdą z tych opcji możemy się zdecydować, niezależnie od pomieszczania?

Garderoba nawet w kawalerce

Garderoby kojarzą się nam z luksusowymi apartamentami, gdzie oddzielona przestrzeń na przechowywanie odzieży jest bardzo duża. Jednakże dzięki odpowiednim projektom, możemy posiadać garderobę nawet w bloku.

Jeśli mamy do dyspozycji większą przestrzeń można zdecydować się na zabudowę na planie kwadratu. W przypadku mniejszej powierzchni dobrym rozwiązaniem będzie kształt litery „U” albo „L”. Podobna zasada dotyczy aranżacji kuchni, którą tym sposobem możemy zrobić bardziej otwartą na salon.

Małą garderobę warto powiększyć optycznie. Dobrym rozwiązaniem będzie jak największa ilość luster. Kolor zabudowy może być jasny, a nawet pastelowy: biele, beże i jasnoszary spełnią tutaj swoją funkcję. Oprócz tego należy zadbać także o odpowiednie oświetlenie, a o wentylację. Oświetlenie punktowe LED’owe będą najbardziej wydajnym i ergonomicznym rozwiązaniem. Dzięki zaś dobrej wentylacji unikniemy, że zapachy jedzenia z kuchnią przenikną do naszych ubrań.

Szafy na wymiar zamiast garderoby

Kompletna garderoba jest marzeniem wielu ludzi, zwłaszcza kobiet. Niestety nie zawsze możemy sobie na nią pozwolić. W takim wypadku nieocenione będą szafy na wymiar, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania odnośnie do przechowywani ubrań. Ich gabaryty pozwolą nam na pełnie zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Dlatego też zdadzą egzamin nie tylko w luksusowych apartamentach, ale także w małych pomieszczeniach.

Wybierając szafy na zamówienie, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim, co będziemy w nich przechowywać. Dla producenta nie będzie problemu, aby umieścić w nich deskę do prasowania, czy nawet kosze do przechowywania bielizny. Także segregacje sezonowej odzieży, jak i obuwia będzie łatwiejsza.

Zarówno szafy do zabudowy i wolnostojące, czy też garderoby powinny być wykonane z myślą o ich użytkownikach. Dlatego powinno się wystrzegać gotowych, katalogowych produktów, które są wyrabiane masowe. Ponieważ nigdy nie będą one w pełni dostosowane do naszych potrzeb. Odpowiedni projekt pozwoli nam na posiadanie wymarzonej garderoby, jak też szafy wolnostojącej w każdym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here