architekt wnętrz Suwałki

Chociaż łazienka jest najczęściej najmniejszym pomieszczeniem w domu, to jednak właśnie ona okazuje się najbardziej problematyczna, jeśli pod uwagę weźmiemy jej wykończenie oraz wyposażenie. Łazienka ma być przecież funkcjonalna, praktyczna i oczywiście modna. Czy kolor biały, który jest najczęściej stosowany w takich przestrzeniach, to na pewno dobry wybór? Jak planować urządzenie łazienki, by jej generalny remont mógł odbyć się dopiero za kilka, kilkanaście lat? Przedstawiamy wskazówki przekazane od eksperta.

Sterylność w łazienkowej przestrzeni

Biel wybierana jest najczęściej, bo to właśnie ten kolor optycznie powiększa wnętrze, ale daje również wrażenie czystości, delikatności i uniwersalności. Rzeczywiście barwa biała jest ponadczasowa i chyba nigdy się nie znudzi – potwierdza architekt wnętrz. Suwałki, Kraków czy Szczecin, bez względu na rejon naszego kraju, inwestorzy do stworzenia łazienkowej przestrzeni wybierają biały.

Co ciekawe, biały jest dobrą opcją, bo wbrew pozorom jest łatwy w utrzymaniu czystości i tak naprawdę kurz i inne zabrudzenia widać na nim najmniej. Z całą pewnością warto go jednak ożywić nieco intensywniejszą barwą, na przykład w formie dodatków, które łatwo wymienić zgodnie ze zmianą sezonowych trendów.

Trendy czy funkcjonalność?

Okazuje się, że dzisiaj udaje się świetnie połączyć modę z praktycznością łazienki. Polacy najczęściej wybierają do tego wnętrza styl nowoczesny, bo ten jest minimalistyczny i właśnie całkowicie funkcjonalny – przyznaje architekt. Suwałki i inne miasta potwierdzają taką dewizę.

Dzisiaj najczęściej stawia się na meble modułowe, które można dobierać według rozmiarów, kształtów, przeznaczenia, a wszystkie udaje się skomponować w całość. Takie wyposażenie jest modne i praktyczne.

Pamiętajmy o tym, by do łazienki wybierać tylko elementy najlepszej jakości. Bierzemy tutaj pod uwagę przede wszystkim armaturę, którą niełatwo przecież wymienić. Ta sama zasada dotyczy płytek ściennych i podłogowych. W łazience znajdują zastosowanie jedynie te odporne na ciężar, wilgoć, wodę, wysokie temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here