Przytulne siedziska pasujące do każdego pokoju

Wygodny fotel to obowiązkowy element wyposażenia każdego eleganckiego salonu, a jego styl, kolorystyka i rodzaj tkaniny obiciowej zależy wyłącznie od indywidualnego gustu jego właściciela. Ważne jest, żeby mebel ten posiadał odpowiednio głębokie, miękkie siedzisko zapewniające wysoki komfort siedzenia. Warto też, by miał odpowiednio wyprofilowane oparcie zapewniające podparcie pleców w ich dolnym odcinku. Poza tym wygląd! Mocne, zdecydowane, głęboko nasycone kolory to krzyk mody ostatnich lat, ale ponadczasowa biel cieszy się równie dużą popularnością.

Wysokie oparcie

Fotel uszak to model wyjątkowo wygodny i popularny. Jego konstrukcja i kształt sprawiają, że siedzenie w nim to prawdziwa przyjemność. Fotel z uszami doskonale sprawdzi się zarówno jako mebel w kąciku do czytania, dodatkowe siedzisko w sypialni, jak też element zestawu wypoczynkowego, w którym razem z sofą lub narożnikiem stworzy przytulną strefę do popołudniowego wypoczynku. Jego cechy charakterystyczne to sprężyste siedzisko otoczone dobrze wyprofilowanym, wysokim oparciem zakończonym mniejszymi lub większymi uszami, otulającymi użytkownika podczas chwil relaksu.

Popularne “jajko”

Fotel typu egg jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mebli w historii wzornictwa meblowego. Jego rodowód sięga lat pięćdziesiątych XX wieku. Początkowo jego kształt był odebrany jako nazbyt ekstrawagancki, obecnie stanowi designerską ikonę elegancji i szyku. Osadzony na obrotowej podstawie, “ubrany” w tkaninę obiciową w żywym, przyciągającym wzrok kolorze, stanie się na pewno mocnym akcentem każdej aranżacji.

Skórzana elegancja

Fotel skórzany zawsze będzie kojarzył się z luksusem i elegancją. Skórzane obicie nadaje meblowi designerskiego wyglądu i sprawia, że doskonale wygląda jako element aranżacji nawiązujących do tradycji i klasyki. Zatopienie się w dużym, głębokim fotelu ze skóry pozwoli na chwilę oddechu i zapomnienia, podczas której będziesz mógł zregenerować zarówno zmęczone ciało, jak i wiecznie pracującą na najwyższych obrotach głowę.

Komfortowa nowoczesność

Rozkładane fotele z funkcją relaksu doskonale sprawdzą się w każdym salonie, ponieważ ze względu na swoją konstrukcję oferują domownikom relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków i zmartwień. Fotel z wysokim, odchylanym do tyłu oparciem, dużymi podłokietnikami oraz wysuwanym podnóżkiem istnieje na rynku od lat i naprawdę warto go docenić. Fotele z funkcją relaksu dostępne są w wersji manualnej (rozkłada się je siłą własnych mięśni) i elektrycznej (steruje się nimi za pomocą przycisków sterujących). Ich zaletą jest to, że można odchylić oparcie i wysunąć podnóżek bez konieczności wstawania z mebla.

W internecie i sklepach stacjonarnych dostępna jest niezwykle szeroka oferta modeli foteli nowoczesnych (zobacz na: https://www.galameble.com/fotele-twoja-strefa-relaksu/modern-fotele-nowoczesne/). Każdy zapewne znajdzie coś dla siebie. Zakup nowego mebla tego typu to poważna decyzja, ponieważ fotel zwykle pozostaje ze swoimi właścicielami wiele długich lat. Ważne jest, aby spełniał wszelkie możliwe oczekiwania domowników, zaczynając od materiału obiciowego, kształtu i koloru, a kończąc na ewentualnych funkcjach, takich jak na przykład ruchome zagłówki lub wspomniana wcześniej funkcja relaksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here