Jaką ławę do salonu wybrać

W poszukiwaniu najlepszego stolika do salonu najczęściej zawieszamy oko na pięknych modelach kawowych: o nowoczesnym designie, zgrabnych, jednak… bardzo małych. Z drugiej strony, większe stoły nie zawsze pasują rozmiarami do niskich kanap i niewielkich rozmiarów kącików wypoczynkowych. Rozwiązaniem pośrednim są ławy.

Mimo że w ostatnich latach zdawaliśmy się o nich zapomnieć, traktując je jako relikt przeszłości, to jednak nadal są to meble bardzo funkcjonalne. A jak pokazuje oferta wielu sklepów z najmodniejszymi meblami, tj. https://www.indelo.pl/lawy-drewniane-cat-270, ławy mogą być też stylowe, estetyczne i wpisujące się w najnowsze trendy. Szczególnie ciekawie wyglądają ławy drewniane. Są ciepłe, elastycznie wpisują się we wnętrza urządzone niemal w każdym stylu. Wytrzymałe, estetyczne i funkcjonalne.

W przeciwieństwie do małych stolików kawowych typu kostka, dają możliwość wygodnego rozłożenia się ze wszystkimi przedmiotami, które chcemy mieć na co dzień pod ręką w naszym salonie. Kubki z kawą, książki, laptopy i tablety,gazety, akcesoria dla dziecka i jedzenie: wszystko to można zmieścić na ławie w salonie. Jednocześnie, nigdy nie będzie to mebel dominujący (o ile odpowiednio dobierzmy wielkość ławy do kanapy i do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza!).

Jaki kształt ławy do salonu wybrać?

Ławy do salonu mogą być okrągłe, prostokątne i kwadratowe. Przewodnikiem dla kształtu blatu powinno być to, jak urządziliśmy nasz kącik wypoczynkowy. Podłużna ława pasuje dobrze do kompletów mebli złożonych z dłuższych narożników i foteli. Mniejsze ławy o owalnym lub eliptycznym kształcie są z powodzeniem dobierane do salonów, w których głównymi siedziskami są dwie małe, dwuosobowe sofy. W niewielkich salonach natomiast dobrze odnajdą się ławy kwadratowe, o stosunkowo niewielkich blatach.

Ława do salonu: drewniana, szklana, metalowa, czy z tworzyw sztucznych?

W sklepach znajdziemy ławy wykonane z najróżniejszych materiałów: z drewna, szkła, kamienia, tworzyw sztucznych, czy metali. Szczególnie popularny ostatnio jest styl glamour, opierający się głównie na złotych i srebrnych akcentach w konstrukcji mebli. Pozłacane nóżki, a do tego szklany blat i minimalistyczna forma mebla – to właśnie najgorętszy trend ostatnich sezonów. Szczególną uwagę powinniśmy przyłożyć tutaj do wyboru blatu. W przypadku tak niskich mebli, jakimi są ławy do salonów, blaty będą najbardziej widoczne. Z tego powodu powinny być wyjątkowo odpowiednio dobrane pod względem wizualnym, ale również praktycznym. Blat, który trudno jest wyczyścić i który wyjątkowo łatwo zbiera kurz oraz taki, na którym odbijają się wszelkie ślady po palcach, będzie prawdziwym utrapieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here