Zlewozmywak

Nie ma wątpliwości, że zlewozmywak jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Aby kulinaria mogły odbywać się w tym miejscu w należytym komforcie, przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Do wyboru są między innymi zlewozmywaki z jedną komorą albo zlewozmywaki z dwiema komorami. Do której kuchni, jakie modele sprawdzą się lepiej? Poznaj szczegóły już teraz.

Zlewozmywak z jedną komorą

Trzeba przyznać, że zlewozmywaki jednokomorowe są najczęściej mniejszych rozmiarów. Właśnie dlatego świetnie sprawdzają się w niewielkich kuchniach, które charakteryzują się małym blatem roboczym. Dzięki mniejszej powierzchni nie zajmują dużo miejsca, za to blat staje się znacznie bardziej praktyczny.

Co więcej, zlewozmywaki o jednej komorze zalecane są do umiarkowanie użytkowanych kuchni. Są idealne, jeśli domownicy korzystają na co dzień ze zmywarki, zaś zlewozmywak ma służyć do umycia niewielkich naczyń i raczej sporadycznie oraz do mycia produktów spożywczych.

Należy wskazać, że zlewozmywaki z jedną komorą  występują w różnych rozmiarach i kształtach. Jeśli aranżacja kuchennego wnętrza zakłada zastosowanie montażu zlewozmywaka w kształcie okrągłym, ten z jedną komorą jest jedyną opcją.

Ciekawostką jest to, że zlewozmywaki z jedną komorą, chociaż mniejsze, to jednocześnie wykazują bardzo często większą powierzchnię użytkową, ponieważ komora nie jest przedzielona. Ponadto, w razie konieczności stworzenia dwóch komór, zawsze można wyposażyć zlewozmywak w specjalną przegrodę czy nadstawkę. Ta z powodzeniem może służyć jako ociekarka.

Zlewozmywaki dwukomorowe

Zlewozmywaki, które posiadają dwie komory, są wygodne w użytkowaniu  w kuchniach rodzinnych, w których realizuje się wiele prac kulinarnych. Są większe, jedną komorę można wykorzystać do mycia naczyń czy jedzenia, drugą jako ociekarkę. Strefa zmywania w zlewozmywaku z dwiema komorami zazwyczaj jest w kształcie prostokąta, znacznie rzadziej występują zlewozmywaki dwukomorowe okrągłe.

Czym charakteryzuje się dobry zlewozmywak

Bez względu na indywidualne preferencje czy możliwości zastosowania danego rodzaju zlewozmywaka w kuchni, ten element jej wyposażenia musi charakteryzować się najlepszą jakością. To dlatego największą popularnością cieszą się zlewozmywaki ceramiczne, stalowe albo granitowe. Właśnie one są w pełni odporne na działanie wody, odbarwienia, pękanie czy ścieranie, do tego nie sprawiają większego problemu, aby utrzymać je w należytej czystości. Tego rodzaju zlewozmywaki mogą służyć przez wiele lat, nawet jeśli są intensywnie eksploatowane.

Zlewozmywaki można wybierać ze względu na kolor czy stylistykę, dopasowując je do aranżacji całej kuchni. Dzisiaj największą popularnością cieszą się zlewozmywaki białe oraz srebrne, ale bez problemu nabyć można też zlewozmywaki brązowe bądź czarne. W zależności od możliwości montażu wybierać można zlewozmywaki podwieszane lub wpuszczane w blat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here