Lampy wiszące czy stojące

Wybór odpowiedniej lampy do salonu może stanowić nie lada dylemat – w końcu to w tym pomieszczeniu spędzamy dużą część dnia i oddajemy się rozrywce lub przyjmujemy gości. Dlatego idealne oświetlenie do salonu powinno łączyć funkcję estetyczną i użytkową. Przyjrzyjmy się zatem, czy w tym celu lepiej sprawdzą się lampy wiszące, czy stojące. Zapraszamy!

Oświetlenie salonu – na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak np. designerskie lampy do sypialni, tak również nowoczesne lampy do salonu grają pierwsze skrzypce, jeśli chodzi o komfort i przyjemne wrażenia płynące z przebywania w tych pomieszczeniach. Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia zwróćmy więc uwagę na kilka najważniejszych czynników:

  • Ilość i moc lamp – powinny być dobrane do wielkości pokoju, a także poziomu naturalnego światła, które do niego wpada. Liczy się także barwa światła emitowanego przez urządzenie.
  • Wielkość lampy – zależy od ilości wolnej przestrzeni – nie chcemy, by lampa przytłaczała i rzucała się nadmiernie w oczy.
  • Styl – nawet jeśli światło lampy będzie świetnie spełniać swoją funkcję, to jej wygląd zdecydowanie nie może gryźć się ze stylistyką wystroju pomieszczenia.

Mając na uwadze powyższe kwestie, zdecydowanie łatwiej dokonamy udanego zakupu!

Lampy wiszące i stojące – porównanie

Porównajmy najpopularniejsze rodzaje lamp stosowane w salonach. Lampy wiszące to rozwiązanie, którego zaletą jest możliwość skupienia światła na wybranym miejscu salonu, np. stole lub fotelu do czytania. Zwykle genialnie sprawdzi się w klasycznych i minimalistycznych wystrojach, niezależnie od wielkości salonu. Chociaż warto, by prezentowały się estetycznie, ich główną funkcją będzie mimo wszystko oświetlenie kluczowych przestrzeni użytkowych.
Lampy stojące do salonu będą zwykle doświetlały pokój, jednak ich równorzędnym zadaniem może być przyciąganie wzroku, dlatego warto rozważyć także bardziej odważne i ekstrawaganckie kształty – zarówno klosza, jak i podstawy lampy. Pamiętajmy jednak, że lampa stojąca zajmuje pewną dozę przestrzeni, dlatego sprawdzi się w większych pomieszczeniach.

Jak znaleźć najlepsze lampy do salonu?

Ogromny asortyment wzorów lamp do salonu nie ułatwia wyboru, jednak kierując się powyższymi wskazówkami, powinno to być zadanie łatwiejsze. Warto również zajrzeć na bihome.pl, gdzie znajdziemy szeroki asortyment wszystkich typów oświetlenia. Trzeba też pamiętać, że aby stworzyć unikatową aranżację wnętrza, najlepiej jest zaplanować rozmieszczenie i rodzaj oświetlenia już na etapie planowania wystroju, dzięki czemu efekt będzie jeszcze lepiej dopasowany do całokształtu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here