Podłoga doskonała, czyli jaka?

0
1043

Ma być trwała na tyle, by mogła być intensywnie eksploatowana przez co najmniej kolejnych kilkanaście lat. Podłoga jest przecież bazą każdego mieszkania, nie ma więc mowy o popełnieniu błędu w jej wyborze. Żaden inwestor nie planuje przecież wykonywania generalnego remontu nieruchomości w krótkich odstępach czasu.

Wiadomo na pewno, że podłoga musi być najlepszej jakości. Chcemy, by była odporna na rysowanie, pękanie, szorowanie, odbarwienia, nierzadko wilgoć i wodę, ciężar, a nawet wysokie i niskie temperatury. Oczekujemy również, że będzie antypoślizgowa, łatwa w utrzymaniu czystości i rzecz jasna estetyczna. Dzisiaj wybierając podłogę, zwraca się uwagę nie tylko na walory praktyczne, ale również atuty wizualne. To dlatego tak ogromną popularnością cieszą się posadzki epoksydowe. Nadal jednak największe zainteresowanie wykazywane jest w kierunku podłóg klasycznych, bo te są na tyle uniwersalne, że pasują do każdej aranżacji bez względu na wybrany styl urządzania wnętrz.

Jaką podłogę wybierają najczęściej Polacy? Stawiamy głównie na doskonałą jakość, ale przy wyborze znaczenie ma dla nas także cena. Nadal przeważnie inwestujemy w parkiet drewniany, bo naturalna deska wykazuje wszystkie właściwości, które mają dla nas znaczenie. Jest trwała, odporna na czynniki zewnętrzne, do tego na tyle ponadczasowa, że sprawdzi się nawet w przypadku częstych zmian aranżacyjnych wnętrz.

Tańszą alternatywą, ale nadal równie dobrą, są panele. Najlepiej wybierać te fornirowane, a nie laminowane. Fornir to naturalna warstwa naturalnego drewna, dzięki czemu takie panele wykazują dokładnie te same właściwości, co naturalny parkiet. Są nawet twardsze, a więc bardziej odporne na wgniecenia.

Nowością są posadzki żywiczne, które dotąd wykorzystywane były w przestrzeniach intensywnie eksploatowanych, jak fabryki, warsztaty, magazyny przemysłowe czy sklepy o dużej powierzchni. Podłogi z żywicy znajdują dzisiaj swoje zastosowanie także w mieszkaniach prywatnych, właśnie ze względu na idealną trwałość. Taka posadzka pasuje do każdego stylu, można ją barwić, a nawet tworzyć unikalne motywy. Co ciekawe, koszt jej położenia jest stosunkowo niski, a w czasie jej użytkowania nie jest konieczne wykonywania żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Jak widać doskonała podłoga to ta, która wykazuje właściwości zgodne z indywidualnymi potrzebami inwestorów. Pewne jest, że inwestorzy oferują nam dzisiaj tak wiele różnych rozwiązań, iż każdy znajdzie podłogę doskonałą do własnego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here