Wygoda w biurze to podstawa

Żyjemy w świecie w którym często brakuje nam czasu na wykonywanie wielu podstawowych obowiązków takich jak chociażby spędzanie czasu z rodziną. Większość naszego czasu przesiadujemy w naszych firmach, czy miejscach pracy zarabiając na życie. Ważnym jest by dla nas pracowników lub prezesów danych firm spędzany przez nas czas w pracy mijał jak najprzyjemniej, najwydatniej i najkorzystniej.

Czy nie zdarzyło się wam kiedykolwiek głośno ponarzekać na zbyt mało miejsca na przechowywanie dokumentów, skrzypiące drzwiczki, czy chociażby zbyt małą przestrzeń roboczą? Jeśli tak to ten artykuł jest właśnie dla was.

Wybierając meble do biura powinniśmy pamiętać o kilku najważniejszych aspektach, którymi powinniśmy się kierować.

Po pierwsze należy pamiętać, że będąc prezesami firm, spółek, czy korporacji nasz wizerunek nie jest reprezentowany tylko i wyłącznie przez sportowy samochód, którym jeździmy, elegancki garnitur, który nosimy, czy chociażby drogi zegarek, który znajduje się na naszym nadgarstku. Ważnym jest by nasi klienci wchodząc do naszego biura czuli nie tylko respekt, ale i doniosłość tego miejsca. Siedząc przy zwykłym, tanim biurku nigdy nie będziemy wyglądać profesjonalnie i inwestorzy, którzy byliby chętni włożyć swój kapitał w naszą firmę mogą w takim wypadku z tego zrezygnować. Duże, masywne i pięknie wyprofilowane biurka dodają firmie prestiżu, a sam prezes zyskuje na tym uznanie wśród współpracowników, czy zewnętrznych biznesmenów.

Drugim ważnym punktem jest sam design. W większości przypadków to wszystko zależy od nas samych, naszych upodobań związanych nie tylko z historią i zabytkowością danego mebla, ale również krajem pochodzenia, przedsiębiorstwem, które je produkuje, czy wiekiem biurka. Ważny w tej kwestii jest oczywiście nasz budżet finansowy, który planujemy na tą inwestycję (jaką jest zakup biurka) przeznaczyć.

Kiedy ustalimy te wszystkie kwestie, zapoznamy się z ofertą lokalnych, czy nawet międzynarodowych firm zajmującą się sprzedażą ekskluzywnych mebli powinniśmy pomyśleć o punkcie trzecim jakim jest ogólna estetyka i wystrój biura. Zakup biurka nie powinien ograniczać się jedynie to złożenia zamówienia przez internet, lub pojechania do sklepów branżowych, wybrania tego, które nam się najbardziej podoba i przewiezienia go do firmy. To bardzo popularny błąd popełniany przez wielu prezesów firm, którego należy jak najbardziej unikać. Przy wyborze mebla na przykład wykonanego z drewna olchowego trzeba to najpierw skonfrontować z rodzajem krzeseł, czy foteli, które posiadamy w naszej firmie. Kolorystyka nie powinna się „gryźć” ze sobą, a barwy powinny być zachowane w jednej intonacji na przykład ciepłej, zimnej, ciemnej, czy jasnej. Dobrym rozwiązaniem w celu uniknięcia wpadki jest zakup wszystkich komponentów wystroju biura z jednej kolekcji, lub od jednej firmy, które zostały wyprodukowane w tym samym stylu i designie. Należy też pamiętać o wysokości siedziska i blatu. Dobrym rozwiązaniem jest posadzenie osoby dorosłej na wybranym przez nas krześle, czy fotelu i sprawdzeniu czy wysokość jest odpowiednia i z biegiem czasu nie stanie się dla nas uciążliwa.

Wszystkie wybierane przez nas biurka oprócz kwestii wizualnych powinny spełniać też aspekty praktyczne. Ważną rzeczą jest aby zadbać o to by wybierane przez nas meble posiadały dołączane regały biurkowe lub wbudowane półki. W ten oto sposób zarówno my, jak i nasi pracownicy będziemy nie tyle zobligowani co upoważnieni do przechowywania wszystkich cennych dokumentów, zapisów i wydruków w środku naszych biurek poprawiając kwestie estetyczne i wizualne, oraz zwiększając tak zwany obszar roboczy czyli blat biurka na którym najczęściej można było znaleźć stosy różnego rodzaju papierologii. Biurka wyposażone w wysuwane szafki pozwolą na szybki dostęp bez potrzeby wychodzenia zza biurka, czy schylania się do najprzydatniejszych biurowych akcesoriów.

W wielu firmach za plecami prezesa, czy szefa widuje się wielkie, otwarte meble, szafki i półki, które eksponują osiągnięcia firmy, masę książek, czy segregatorów. Przy wyborze szafy na akta należy pamiętać o tym by wysokość i rozpiętość półek była dostosowana do skoroszytów które używamy w naszej firmie. O wiele estetyczniej wyglądają stojące pionowo skoroszyty, podpisane i uporządkowane niż leżące bez ładu teczki z których nie możemy w łatwy sposób znaleźć interesujących nas materiałów.

Wybierając stół do sali konferencyjnej należy pamiętać żeby było odpowiednio duże i ówcześnie sprawdzić ile miejsc siedzących pozwala ono obsadzić. Kiedy jesteśmy stosunkowo małą firmą i spotkania biznesowe lub akcjonariuszy odbywają się w gronie najbardziej zaufanych osób nie mamy z tym większego problemu, ponieważ tego typu podłużne stoły z zasady w standardzie posiadają co najmniej 6 miejsc siedzących. Niektóre stoły mają funkcję wydłużenia ich na daną potrzebę dodając dodatkowe 2 miejsce i jest to świetne rozwiązanie. Kupując mniejszy stół nie będziemy mieli możliwość tak zwanej dostawki, a z drugiej strony konferencja, czy negocjacje przy za dużym biurku (na przykład ośmioosobowe) mogą wydawać się nieprzyjemne i stosunkowo nieodpowiednie dla danej sytuacji.

Na sam koniec najważniejszy aspekt wystroju biura to wygoda. Nie ważne jak drogie, jak wyrafinowane, czy jak piękne meble by nie były to nigdy nie będziemy w stanie korzystać z nich z pełnym zadowoleniem jeżeli nie będą spełniać swoich podstawowych funkcji, czy takich na jakich nam zależy. Oprócz dobrej jakości wykonania, która pozwoli nam na korzystanie z mebli przez wiele lat funkcjonalność powinna stać w parze z wygodą.

Tego typu meble będą sprzyjały naszej efektywnej i dobrej jakościowo pracy, która na pewno zaowocuje w wiele pozytywnych czynników takich jak chociażby szybszy rozwój naszej firmy, brak opóźnień w na przykład dostawach z racji łatwej dostępności do dokumentów, czy wzrost ogólnego zadowolenia wśród pracowników, którzy będą mieli możliwość pracy w lepszych i bardziej przystosowanych warunkach sprzyjających innowacyjnemu myśleniu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble rustykalne
Następny artykułWybór mebli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here