Staranne wykonanie, dbałość o detale oraz prawdziwe piękno – takie cechy wyróżnia wzornictwo sprzed lat, dziś także zyskujące na popularności. O ile repliki i namiastki często ocierają się o kicz i pretensjonalność, o tyle istotnym elementem wystroju w gabinecie czy salonie są zabytkowe zegary. Wiszące, stojące i kominkowe wykonane przez najlepszych europejskich rzemieślników zachwycają zarówno kunsztem i wzornictwem, jak również pracą mechanizmów.
Pewny zakup
W poszukiwaniu prawdziwych antyków dobrze jest znaleźć miejsce, gdzie można samemu ocenić każdy z oferowanych przedmiotów. Zabytkowe zegary nie są wyjątkiem. Stan wizualny to tylko część z późniejszej satysfakcji z zakupu. Spełniające rolę praktyczną antyki, takie jak stare zegary, powinny być gruntownie sprawdzone i odnowione z dbałością o detale i styl danej epoki. Im więcej oryginalnych elementów, tym wyższa wartość. Dlatego mechanizmy wytwarzane na zamówienie przez pasjonatów zegarmistrzostwa w oparciu o dokumentację sprzed lat to ważny element renowacji. Odnowione zgodnie z techniką sprzed lat zdobienia dopełniają całość. Warszawskie Targi Antyków to doskonałe miejsce, by kupić zabytkowe zegary w stylu secesyjnym czy neobarokowym.
Artyzm i rzemieślniczy kunszt
Polerowane drewno, mosiądz, marmur, brąz i złote zdobienia prezentują się okazale. Poza starannie dobranymi materiałami ważny jest kunszt artysty-rzemieślnika, który w XIX czy na początku XX stulecia wykonał projekt, który na dalszym etapie prac zamienił się w piękny zegar ścienny bądź wiszący. Precyzja to także mechanizmy odmierzające upływający czas. Solidne i zarazem delikatne.
Który wybrać?
Zabytkowe zegary świetnie prezentują się zarówno w prywatnych domach, jak również w przestrzeni publicznej. Zegary wagowe sprzed lat można postawić na komodzie, gablotce bądź kominku, by nadać przestrzeni atmosferę wyjątkowości. Zegary wiszące z rzeźbionymi obudowami pasują choćby do jadalni lub salonu, również w gabinecie prezesa czy właściciela firmy będą odpowiednim dodatkiem. Inna propozycja to zegary kominkowe, które warto wyeksponować, umieszczając je na podwyższeniu w przedpokoju lub w salonie. Jednostajne tykanie zabytkowego zegara przypomina nie tyle o upływającym czasie, ale o wirtuozerii dawnych mistrzów zegarmistrzowskiego fachu.
Przed podjęciem decyzji o zakupie wybranego modelu i przyjazdem na Warszawskie Targi Antyków, warto zapoznać się z propozycjami zegarów w Internecie. Pod linkiem https://www.antyki-bronisze.pl/kategoria/2 dostępne są stylowe zegary sprzed lat. Z upływem czasu, jak przystało na zegary, oferta może ulec zmianie. Na szczęście jakość asortymentu pozostaje na odpowiednio wysokim poziomie.