Zainwestuj w te trzy produkty, a już nigdy nie kupisz butelkowanej wody!

0
1369

Właściwe nawodnienie organizmu ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, zachowania młodości oraz korzystnego wyglądu. Woda z kranu często pozostawia jednak wiele do życzenia pod względem jakości oraz smaku. Dzięki nowoczesnym urządzeniom można jednak zrezygnować z kupowania wody w butelkach – wystarczy przefiltrować domową wodę i usunąć szkodliwe substancje. Sprawdź, jakie produkty warto mieć w swoim domu.

Butelki z filtrem – wysokiej jakości woda w wersji przenośnej

Ekologia staje się ważną częścią życia Polaków, dlatego coraz więcej z nich stara się ograniczyć zużycie plastiku. Nalewanie wody prosto z kranu do tej samej butelki często jednak nie jest możliwe ze względu na niską jakość i zanieczyszczenie wody kranowej oraz szybkie zużycie butelki ze sklepu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem może okazać się wysokiej jakości butelka z filtrem.

Na rynku są dostępne modele o niewielkiej pojemności, które zmieszczą się nawet do średnich rozmiarów torebki, a także większe butelki o pojemności np. 0,7 litra. Wystarczy zaledwie kilka minut, żeby znajdujący się wewnątrz butelki filtr uzdatnił wodę i znacząco poprawił jej jakość. Warto stawiać na solidne produkty, które przy właściwym użytkowaniu mogą posłużyć nawet przez kilka lat, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych, plastikowych butelek.

Dzbanek filtrujący – obowiązkowy sprzęt w każdym domu

W domu również nie trzeba pić butelkowanej wody lub słodzonych napojów. Wystarczy zainwestować w dzbanek filtrujący, który potrzebuje dosłownie kilku chwil, żeby usunąć zanieczyszczenia oraz szkodliwe metale ciężkie z wody kranowej. Taki gadżet również może znacząco ograniczyć zużycie plastiku w gospodarstwach domowych, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Dzbanki filtrujące nie tylko oczyszczają wodę, ale także poprawiają jej smak. Specjalne wkłady filtrujące usuwają m.in. nieprzyjemny posmak chlorowanej wody. W ten sposób można polepszyć nie tylko walory smakowe samej wody, ale także przygotowywanych na jej bazie napojów np. herbaty i kawy. Nowoczesny sprzęt poinformuje domowników o konieczności wymiany wkładów filtrujących.

Baterie filtrujące – czysta woda prosto z kranu

Jeśli woda kranowa często jest używana np. do gotowania, to konieczność ciągłego nalewania jej do dzbanka filtrującego może być nieco denerwująca. W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie baterii kuchennej filtrującej wodę. Dzięki takiej instalacji możliwe będzie korzystanie z oczyszczonej, nieszkodliwej wody w dowolnej chwili i bez ograniczeń dotyczących ilości.

Zamontowana w kuchni bateria nie musi być jednak używana za każdym razem, dzięki czemu wkład filtrujący nie będzie wymagał zbyt częstej wymiany. Domownicy nadal będą mogli używać nieprzefiltrowanej wody – wystarczy, że skorzystają z pokrętła dla normalnej zimnej i ciepłej wody. Drugie pokrętło uruchomi wieloetapową filtrację wody kranowej. Montaż baterii filtrującej jest bardzo szybki i prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here