zmianan danych

Prowadzenie własnej działalności to nie lada wyzwanie. Biznes jest bowiem niczym żywy organizm. Czasie trwania działalności możemy zmienić wspólników w spółce, zmienić adres zamieszkania prowadząc własną firmę jednoosobową, a także wiele innych rzeczy. Sprawdź, w jaki sposób to zrobić. Do zmiany danych firmy zalicza się między innymi zmiany adresu, numeru konta bankowego, formy opodatkowania czy też kodu wykonywanej działalności. Może tylko w teorii brzmi to skomplikowanie, ponieważ w praktyce jest to bardzo proste. Musimy jednak dopilnować wszystkich formalności, aby uniknąć konsekwencji. W dużej mierze jest związany to z pilnowanie terminów. Sprawdź kogo oraz w jaki sposób poinformować w przypadku zmiany danych swojej firmy.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zmiana-danych-firmy/

Zmiana danych filmy – jakie są zasady?

Jeżeli jesteśmy właścicielami firmy jednoosobowej, to nasze zadanie jest znacznie ułatwione. Zmiany dotyczącą danych firmy zgłaszamy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W przypadku spółek takie zmiany musimy ewentualnie zgłosić do urzędu skarbowego. Informacja o zmianie trafi automatycznie do innych urzędów między innymi do Głównego Urzędu Statystycznego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku kiedy zmieniamy adres naszej działalności, może pojawić się konieczność poinformowania o tym Urzędu Skarbowego.

Zmiana danych firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

Zmiany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej możemy dokonać osobiście odwiedzając urząd gminy, bądź miasta, lub też składając wniosek przez internet. Zdecydowanie wygodniejszą opcją, w dzisiejszych czasach jest zrobienie tego za pośrednictwem internetu. Obecnie technologia rozwinęła się tak, że możemy wykonać dosłownie wszystko nie wychodząc z domu. Wracając jednak do zmiany danych firmy, wystarczy że wyjdziemy na stronę internetową Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

W naszym następnym zadaniem będzie wyszukanie zakładki pod tytułem ,,Złóż wniosek CEIDG”. Przeniesie nas na stronę, na której będziemy mogli założyć konto lub też się zarejestrować. Potem robimy zmiany w formularzu CEIDG-1. 

W przypadku kiedy nie chcemy zakładać profilu elektronicznego, to po wprowadzeniu zmiany mamy 7 dni na wizytę w urzędzie i potwierdzenie ich osobiście. W takim przypadku pokazujemy urzędnikowi kod, który dostaniemy zaraz po wypełnieniu dokumentu online. Możliwa jest również opcja wydrukowania dokumentu i wypełnienia go i wysłania pocztą. Jednak wtedy Twoj podpis będzie musiał być poświadczony przez notariusza.

Terminy zmiany danych firmy

Jeżeli chodzi o terminy, to na złożenie wniosku o zmianę danych ewidencyjnych mamy 7 dni. Są to dane między innymi takie jak imię i nazwisko, PESEL, NIP, REGON, obywatelstwo, kod PKD czy dane kontaktowe.

Inaczej jest w przypadku danych informacyjnych, takich jak daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia lub też zakończenia działalności. Takie czynności możemy wykonać w każdym momencie. Warto jednak wspomnieć, że zmiany danych spółki cywilnej należy zgłosić do Głównego Urzędu Statystycznego oraz Urzędu Skarbowego. Na zmianę danych w Krajowym Rejestrze Sądowym mamy dokładnie 7 dni.

Zobacz też: http://www.bedandbath.pl/transakcje-handlowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here