Ekspozycja w sklepie jubilerskim – meble do biżuterii drobnej

0
938

Sklep jubilerski to wyjątkowy rodzaj sklepu. Sposób wykonania ekspozycji ma niezwykłe znaczenie, zdecydowanie większe niż w przypadku sklepów odzieżowych, spożywczych czy innych. Wynika to ze swoistych cech asortymentu sklepu jubilerskiego. Pierścionki, wisiorki, łańcuszki – to ozdoby, które nie powinny być łatwo dostępne dla potencjalnych klientów, z uwagi na zabezpieczenie przed ich kradzieżą. Ekspozycja nie powinna jednak wyłącznie zabezpieczać biżuterii, ale również pomagać w wyeksponowaniu jej walorów. Dlatego warto dołożyć starań i wybrać meble idealnie pasujące do naszego asortymentu. Poniżej podpowiadamy – z jakich rozwiązań warto korzystać w eksponowaniu biżuterii drobnej.

Gabloty, witryny, regały – do eksponowania piękna biżuterii

By wybór i zakup biżuterii przebiegał bezproblemowo, powinna być odpowiednio wyeksponowana. W tym celu stosuje się specjalne rodzaje mebli dedykowanych do sklepów jubilerskich. Do najchętniej wykorzystywanych zaliczają się gabloty sklepowe, które występują w wielu rozmaitych wersjach. Gabloty wykorzystywane przez jubilerów to najczęściej meble kilkupoziomowe, wysokie, wykonane na solidnym, choć szczupłym stelażu metalowym.

Poszczególne półki w gablotach są najczęściej wykonane ze szkła. Ten przezroczysty materiał ułatwia przeglądanie znajdującej się na nich drobnej biżuterii. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku eksponowania takich produktów jak kolczyki, naszyjniki czy pierścionki, których rozmiary nie są duże. Wówczas, wyeksponowanie ich w dobrze widocznym miejscu stanowi podstawę sukcesu sprzedażowego.

O ile gabloty ustawiane są zazwyczaj wzdłuż ścian, to w centrum pomieszczenia znajdziemy stoliki i podesty sklepowe. Modele tych mebli dedykowane do sklepu jubilerskiego powinny posiadać dużą, oszkloną witrynę, umożliwiającą swobodne przeglądanie przechowywanych wewnątrz obiektów.

Lady sklepowe jubilerskie to urządzenia przypominające częściowo lady recepcyjne. Powinny być również przeszklone – w celu ekspozycji towaru – oraz wyposażone w specjalne zabezpieczenia przed kradzieżą. Do niedużych sklepów warto zaopatrzyć się w witryny narożne – pozwalające się wpasować w nawet najciaśniejsze kąty.

Warto również wybrać meble wyposażone we własny system oświetleniowy. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest wybór gablot, witryn i regałów wyposażonych w system lampek LED, które pracą będziemy mogli sterować – dobierając odpowiednią barwę światła oraz jego natężenie.

Powyższe kategorie mebli jubilerskich oferuje Vitrum Concept – producent mebli sklepowych

Akcesoria, dodatki i udogodnienia w sklepach jubilerskich

Pierścionki najlepiej wyeksponować w osobnej gablotce, ustawiając jeden obok drugiego, w regularnych odstępach. Dla pierścionków szczególnie wartościowych – polecamy zastosować ekspozycję w formie sztucznej dłoni. Na jej poszczególne palce możemy nakładać pierścionki, co z pewnością pomoże klientom z podjęciem decyzji.

Wisiorki i łańcuszki warto również eksponować przy wykorzystaniu specjalnych konstrukcji. Szczególnie warte rozważenia są różnego typu stojaki. Niektóre z nich imitują kształt ludzkiej szyi oraz dekoltu, a tym samym – pomagają zainteresowanym klientom zwizualizować sobie jak biżuteria będzie wyglądać na nich.

Do pozostałych rodzajów biżuterii również polecamy wykorzystać specjalne rodzaje ekspozytorów. Przykładowo – do bransoletek znajdziemy ekspozycje w kształcie dłoni z nadgarstkami, a do kolczyków – stojaki i panele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here