Meble kolonialne i nowoczesne

W pokoju dziennym spędzamy wiele swojego wolnego czasu. Chcemy w nim przede wszystkim dobrze wypocząć i od czasu do czasu przyjąć gości. Z tego powodu zależy nam na tym, aby meble te charakteryzowały się wygodą oraz poczuciem estetyki. Funkcjonalność salonów w dzisiejszych czasach może też przybrać nieco inną formę. Na przykład swoich zwolenników posiada rozwiązanie polegające na połączeniu salonu z jadalnią, co daje możliwość przygotowywania kameralnych przyjęć lub niewielkich uroczystości rodzinnych. Zawsze przy wyborze mebli powinniśmy się kierować nie tylko ceną i wyglądem, ale również funkcjonalnością, ponieważ ona będzie się nam dawać we znaki każdego dnia. Nie warto więc lekceważyć tej kwestii.
Dokonując zakupu mebli należy kierować się kilkoma uniwersalnymi zasadami, które pozwolą ona uniknąć złych decyzji. Podstawowa zasada mówi nam o tym, że meble powinniśmy wybierać przede wszystkim mając na uwadze powierzchnię pomieszczenia. Nie bez znaczenia są też formy. Jeśli sami nie mamy pomysłu lub nasza wiedza z tego zakresu wydaje się nam niewystarczająca, zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalistów, do jakich zalicza się w pierwszej kolejności architektów wnętrz. Jeśli czujemy się na siłach, możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań ułatwiających aranżację. Mowa jest tutaj na przykład o programach komputerowych do projektowania. Często są one dostępne bezpłatnie.
Jeśli interesuje nas kupno mebli, które będą wyróżniać się spośród innych swoją oryginalnością, powinniśmy się poważnie zainteresować meblami kolonialnymi. Ich historia jest bardzo ciekawa, ponieważ są one reliktem przeszłości przypominającym o dawnych czasach kolonialnych i podbojach europejskich zdobywców. Zamorskie terytoria dawno już zniknęły z map, ale meble kolonialne są doskonałą pamiątką, która odznacza się niepowtarzalnym stylem.
Meble należące do tej grupy cechuje duża różnorodność. Kolonie europejskie znajdowały się wszak na całym świecie, dlatego nie dało się uniknąć innowacyjnych rozwiązań. Uznaje się jednak, że brytyjskie meble kolonialne pochodzące prosto z półwyspu indyjskiego są klasyką w tej grupie. Właśnie dlatego meble z tego zakątka świata są najczęściej spotykane w polskich sklepach meblowych. Meble kolonialne są tak niezwykle dlatego że doskonale potrafiły połączyć europejską potrzebę funkcjonalności oraz orientalne wzornictwo, polot charakterystyczny jedynie dla krajów Dalekiego Wschodu. Tamtejsi rzemieślnicy potrafili nadać duszę, dodać kolorytu każdemu krzesłu czy też stołowi, co klienci doceniają do dnia dzisiejszego. Meble pochodzące z Indii wykonywane są z innego drewna niż europejskiej. Głównym materiałem jest lite drewno egzotyczne. Wygląda ono niezwykle elegancko, są też trwałe dlatego są inwestycjami na lata. Meble tego rodzaju przez wieki były symbolami wyższego statusu społecznego, dobrej sytuacji finansowej. Nic więc dziwnego, że są one wybierane niezwykle często do aranżacji eleganckich biur czy też mini bibliotek znajdujących się w gabinetach. Szczególnym zainteresowaniem kupców cieszą się na przykład kredensy z tamtego regionu, które są świetnym uzupełnieniem eleganckiego wnętrza.
Materiał z którego wykonane są meble kolonialne uzależnione są od narodowości kolonizatorów, jak i regionu ich powstania oraz kultury i umiejętności miejscowych rzemieślników. Oprócz brytyjskich mebli, często spotkamy też meble pochodzące z francuskich oraz hiszpańskich zamorskich kolonii. Przeszukując sklepy z takim produktami natrafimy prędzej czy później na meble wykonane z palisanderu, mahonia, czy też bambusa. Ich charakterystyczny wygląd od razu rzuci się w oczy odwiedzających nas gości. Od razu będzie odczuwalny powiem orientu, który nada wnętrzu innej atmosfery.
Myśląc o stylu kolonialnym należy wspomnieć o tym, że charakteryzuje się on niepowtarzalną kolorystyka. Najczęściej wykonywane są one w kolorze ciemnego brązu. Inną ich cechą są kremowe ściany, które wydatnie kontrastują z kolorem mebli. Chcąc urządzić swoje pomieszczenie w stylu kolonialnym nie należy skupiać się jedynie na meblach. Oczywiście, są one najważniejsze podczas całego procesu, ale ich walory zostaną jeszcze bardziej podkreślone i uwypuklone w momencie, gdy nie zapomnimy o dodatkach pochodzących z tej samej epoki. Obecnie bez trudu będziemy w stanie nabyć takie akcesoria jak świeczniki czy też obrazy. One podkreślą klimat jeszcze bardziej.
Meble kolonialne są to świetne rozwiązanie dla ludzi pragnących odmiany do typowych europejskich propozycji i stylów. Niestety, aby móc dokonać zakupów najważniejszych mebli należących do tej grupy należy posiadać poważniejszy budżet zakupowy. Biurka, szafy czy też krzesła tego typu są zdecydowanie droższe od produktów nowoczesnych. Będą one jednak służyć nam z powodzenie przez wiele kolejnych lat.
Na przeciwnym biegunie jeśli chodzi o style są meble nowoczesne. One charakteryzują się przede wszystkim prostotą oraz ergonomicznością. Są one odpowiedzią na potrzeby przede wszystkim nowych ludzi oraz sytuacji panującej na rynku nieruchomości. W Polsce najlepiej sprzedają się mieszkania o stosunkowo niewielkim metrażu, dlatego meble trafiające do poszczególnych pomieszczeń nie mogą w żadnym wypadku ich zagracać, zmniejszać pole ruchu. Z tego powodu dużym powodzeniem wśród młodych nabywców cieszą się meble modułowe. Charakteryzują się one dużymi możliwościami jeśli chodzi o konfigurację. Można je ustawiać na kilka sposobów, dlatego za ich pomocą możliwa jest szybka zmiana ustawienia poszczególnych elementów. W efekcie tego działania pomieszczenie uzyskuje zupełnie innych charakter. Wnętrze zostaje skutecznie odświeżone. Ich wielką zaletą jest też funkcjonalność. Zastały zaprojektowane z myślą obecności w pomieszczeniu wielu urządzeń RTV. Zawsze znajdzie się więc dla nich miejsce. Obecnie praktycznie każdy salon meblowy ma do zaoferowania kilka mebli doskonale nadające się do pokoi urządzanych w stylu nowoczesnym. Atrakcyjne promocje cenowe czekają na nabywców również w Internecie. Koszty transportu takich mebli często są wliczone w cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here